جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 آذر 1395     
طلا گران شد، هر اونس؛ 1172 دلار

 به گزارش صنعت نیوز، قیمت جهانی طلا امروز در شرایطی با افزایش نسبی روبرو شده است که دیروز به پایین ترین سطح در 10 ماه اخیر رسیده بود.

قیمت هر اونس طلا با 0.2 درصد افزایش به بیش از 1172 دلار رسیده است.

قیمت طلا روز دوشنبه به کمتر از 1157 دلار رسید.

تازه ترین آمارهای اقتصادی در آمریکا نشان می دهد که فعالیت بخش خدمات در ماه نوامبر به بالاترین سطح در یک سال اخیر رسیده است.

انتشار این آمارها نشانگر بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا بوده و احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر را بیشتر کرده است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی تقویت ارزش دلار و افزایش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا، مهمترین مانع برای افزایش بیشتر قیمت طلا است.

مقام های فدرال رزرو آمریکا روز دوشنبه تاکید کردند که سیاست های مالی و اقتصادی ترامپ به این معنا نیست که اقتصاد آمریکا هم اکنون با بحران روبرو است بلکه این سیاست ها احتمالا می تواند موجب تحریک رشد و رونق اقتصادی شود.

مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا هشدار داده اند که سیاست های مالی ترامپ در نهایت می تواند موجب افزایش شدید انتظارات تورمی در اقتصاد آمریکا شود و این مسئله فدرال رزرو را مجبور خواهد کرد تا نرخ بهره را افزایش دهد.

 ویلیام دادلی رئیس فدرال رزرو نیویورک تاکید کرد: هنوز خیلی زود است که درباره این مسئله صخبت کنیم که آیا در دولت ترامپ فدرال رزرو باید سیاست افزایش تدریجی نرخ بهره را در اولویت قرار دهد.

پیش بینی می شود در صورتی که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را افزایش دهد، نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله این کشور نیز طی ماه های آینده با رشد بیشتری روبرو خواهد شد.

 

جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس نیز تاکید کرد: سیاست های ترامپ به شرطی می تواند موجب رشد و رونق اقتصادی آمریکا شود که بهره وری را در اقتصاد این کشور افزایش دهد.

 

تازه ترین آمارهای منتشر شده نشان می دهد که میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر با اندکی کاهش به 869 تن رسیده است.

به نظر می رسد وضعیت تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: