جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 آذر 1395     
همایش بین المللی مجمع سپرده گذاری‌های آسیا و اقیانوسیه اغاز شد

به گزارش صنعت نیوز، بیستمین دوره مجمع سپرده گذاری‌های آسیا و اقیانوسیه در تهران اغاز شد.

کارگاه های تبادل اطلاعات، کسب و کار جدید، کارگروه فنی، کارگروه قانونی و کارگروه مدیریت بهبود و ریسک، پنج کارگروهی است که آخرین دستاورهای اعضای ACG را مورد بررسی و بحث و تبادل نظر قرار خواهند داد.

شناسایی بازار سرمایه ایران و تقویت و شناسایی همکاری های مشترک از اهداف این همایش است.

موضوع اصلی این همایش ضرورت توسعه همکاری ها در دوره پساتحریم و تسهیل همکاری بین اعضا و توسعه بازار کشورهای عضو و اتاق های پایاپای است.

انتخاب اعضای کمیته اجرایی، رییس کمیته اجرایی و کارگروه ها در این دوره باید انجام شود که انتظار می رود در این رأی گیری یکی از صندلی های اجرایی در اختیار ایران قرار بگیرد.

در حاشیه برگزاری این مجمع عمومی علاوه بر انعقاد دو تفاهم نامه با شرکت های سپرده گذاری ژاپن و تایوان، شرکت سپرده گذاری مرکزی به عضویت CISO در خواهد آمد.

در مجمع عمومی دور قبل در تایوان مقرر شد انجمنی تحت عنوان معاونت امنیت اطلاعات سایبری راه اندازی شود.

 

شرکت سپرده گذاری هند (NSDL) به عنوان مبتکر این انجمن از شرکت سپرده گذاری مرکزی ایران در خواست کرده است تا بخشی از برنامه ACG امسال به این موضوع اختصاص داده شود و ایران عضو این انجمن شود.

 

مهم ترین تاثیر و دستاورد این همایش تسهیل در ارتباطات با کشورهای مختلف است که در قالب تفاهم نامه های مشترک اجرایی خواهد شد.

 

بین المللی کردن بازار سرمایه به صورت عملیاتی مهمترین دستاورد عضویت در این کمیته است.

 

ACG در حال حاضر 34 عضو از نهاد سپرده گذاری مرکزی و تسویه و پایاپای از کشورهای چین، کره جنوبی، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، اندونزی، مالزی، هند، بنگلادش، هنگ کنگ، قزاقستان، مالدیو، مغولستان، سنگاپور، فیلیپن، سریلانکا، تایوان، تایلند، ازبکستان و ایران دارد که از معتبرترین سندیکاهای بین المللی در حوزه ثبت و سپرده گذاری و تسویه و پایاپای به شمار می رود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: