جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 16 آذر 1395     
حضور در رقابت های فزاع برای ورزشکاران خوب است

به گزارش صنعت نیوز، سرپرست انجمن دوو میدانی جانبازان و معلولان حضور در رقابت های بین المللی فزاع را برای مدال آوران و تازه دعوت شدگان به تیم ملی را مناسب برشمرد.

بهمن رضایی گفت: هفته ی گذشته نشست شورای برون مرزی در خصوص رقابت های دوو میدانی برگزار شد و یکی از مسابقات مصوب، رقابت های بین المللی فزاع امارات بود.

رضایی افزود: رقابت های فزاع در سطح بین المللی برگزار می شود و ورزشکارانی که کلاس بندی بین المللی ندارند می توانند از این فرصت برای تثبیت آن استفاده کنند و همین طور این رقابت ها دارای امتیاز ثبت رکورد در رنکینگ IPC نیز هست.

سرپرست انجمن دوومیدانی افزود: حضور در این مسابقات برای مدال آوران که در فصل بدن سازی زیر نظر مربیان تمرین می کنند می تواند رویدادی تدارکاتی برای مسابقات سال آینده به ویژه رقابت های جهانی لندن باشد.

ضمن اینکه ورزشکاران جدیدی که رکوردهای خوبی در مسابقات داخلی کسب کرده اند و کلاس بندی بین المللی آنها تاکنون تثبیت نشده است، می توانند با شرکت در این مسابقات ضمن تثبیت کلاس بندی، رکوردهای خود را در جدول رنکنیگ جهانی نیز به ثبت برسانند.

وی گفت: دستورالعمل ثبت نام در این مسابقات به هیئت های استانی ارسال شده و متقاضیان می توانند تا 20 آذر برای ثبت نام در این مسابقات اقدام کنند. البته پس از پایان مهلت ثبت نام،کمیته ی فنی شرایط افرادی را که برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده اند بررسی می کند و ورزشکارانی که حائز رکوردهای مدنظر کمیته ی فنی باشند به مسابقات اعزام می شوند.

رضایی افزود: فرصت برای ورزشکارانی که نتوانند در مسابقات فزاع شرکت کنند نیز وجود دارد و این افراد می توانند با حضور در مسابقات باشگاههای کشور که اردیبهشت سال آینده و با نظارت IPC برگزار می شود کلاس بندی بین المللی خود را به ثبت برسانند.

سرپرست انجمن دوو میدانی اعلام کرد: مسابقات جهانی لندن رویداد مهمی است که برای شرکت در آن آماده می شویم. مدال آوران ریو زیر نظر مربیان در اردوهای غیر متمرکز تمرین می کنند و از فروردین ماه 4 مرحله اردو متمرکز نیز در نظر گرفته ایم که تا تیر، زمان اعزام به مسابقات جهانی لندن ادامه دارد. مسابقات باشگاهی اردیبهشت فرصت خوبی است تا متقاضیان ورود به تیم ملی توانمندی خود را نشان دهند و در مجموع از ترکیب منتخبان مسابقات فزاع، مسابقات باشگاهی و قهرمانی کشور و مدال آوران پارالمپیک، افرادی که رکوردهای مدنظر انجمن را ثبت کنند و حائز شرایط باشند برای حضور در ترکیب اعزامی تیم ملی به مسابقات جهانی انتخاب خواهند شد.

وی در پایان گفت: سهمیه ی ایران برای مسابقات جهانی لندن را IPC مشخص می کند و ملاک کمیته بین المللی پارالمپیک برای این سهمیه ها عملکرد تیم ملی در بازی های پارالمپیک ریو و رکوردهای ملی پوشان است.

نهمین دوره مسابقات بین المللی دوو میدانی فزاع امارات از 27 اسفند تا 4 فروردین برگزار خواهد شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: