جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 17 آذر 1395     
حجم صادرات غیر نفتی منطقه ویژه پارس 150 درصد افزایش یافت

به گزارش صنعت نیوز، در ابان ماه امسال ارزش صادرات غیر نفتی و میعانات گازی از پارس جنوبی 122 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت.

مهدی یوسفی، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس  با اشاره به صادرات «کالاهای غیرنفتی» از این منطقه در آبان امسال گفت: طی این مدت، شاهد رشد 126 درصدی صادرات از نظر وزنی و 86 درصدی به لحاظ ارزشی بودهایم بهطوری که در آبان امسال 1,24 میلیون تن کالای غیرنفتی به ارزش 447 میلیون دلار صادر شده است؛ در حالی که این آمار در آبان ماه پارسال 548 هزار تن به ارزش 241 میلیون دلار بوده است.

وی با اشاره به صادرات 1,23 میلیون تن میعانات گازی به ارزش 486 میلیون دلار در آبان، افزود: صادرات میعانات گازی نسبت بهمدت مشابه پارسال از لحاظ وزن و ارزش به ترتیب 179 و 171 درصد افزایش یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: به این ترتیب صادرات کالاها شامل میعانات گازی و کالای غیرنفتی در آبان نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد 150 درصدی به لحاظ وزنی و 122 درصدی به لحاظ ارزشی برخوردار بوده است.

 

یوسفی با بیان این‌که صادرات نفتی و غیرنفتی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در هشت ماه ابتدای امسال از مرز 9,8 میلیارد دلار فراتر رفت، گفت: امسال بیش از 21 میلیون تن محصول به ارزش بیش از 9.88 میلیارد دلار به خارج از کشور صادر شد، این در حالی است که در مدت مشابه پارسال این رقم بیش از 15 میلیون تن به ارزش بیش از 7.9 میلیارد دلار بوده است.

 

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، این آمار حاکی از آن است که صادرات در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در مدت یاد شده نسبت به پارسال از نظر وزنی 45 درصد و از نظر ارزشی 24 درصد افزایش داشته است.

 

پلی اتیلن سبک و سنگین، دی اتیلن گلایکول، مونو و تری اتیلن گلایکول، کود اوره، بوتان، پروپان، پارازایلین و متانول از جمله کالاهای صادراتی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است که به 29 کشور مختلف صادر می شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: