جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 17 آذر 1395     
ظرفیت ناوگان کشتی های بیکار افزایش یافت

به گزارش صنعت نیوز، ظرفیت ناوگان کشتی های کانتینری بیکار دنیا به 1.7 میلیون TEU درسال جاری میلادی افزایش یافت.

از یک سو ورشکستگی کشتیرانی هانجین کره جنوبی واز سوی دیگر امتناع ورزیدن شناورها ازارائه خدمات با سرعت بالا، به عنوان محرک های اصلی رشد ظرفیت ناوگان کشتیرانی کانتینری بیکاردنیا به شمارمی آیند، به طوری که در سال جاری میلادی، ظرفیت مذکور به 1.7 میلیون TEU افزایش یافت.

به گفته موسسه تحقیقاتی Drewry، تعداد کشتی های بیکار در ماه نوامبر سال جاری میلادی به 435 فروند با ظرفیت 1.7 میلیون TEU رسید که درمقایسه با 238 فروند با ظرفیت 900 هزار TEU در مدت مشابه سال گذشته، روند افزایشی چشم گیری را به نمایش می گذارد.

علاوه براین، درآغازسال 2015، کشتی های کانتینری بیکار فقط 2.5 درصد از ناوگان جهانی را در برمی گرفتند، اما درحال حاضراین رقم به 9 درصد افزایش پیدا کرده است.

درادامه این گزارش  با اشاره به ورود کشتی های بزرگ جدید به ناوگان دنیا و نیاز به اوراق سازی کشتی های قدیمی، سایز کوچک و ناکارآمد چنین آمده است:میزان اوراق سازی در سال های اخیر با رشد بی سابقه ای روبه رو بوده است، در سال جاری میلادی نیزکشتی هایی با ظرفیت بیش از 600 هزار TEU اوراق شده اند.

از سوی دیگر، میزان سفارش کشتی های جدید در سال جاری میلادی نیز روند نزولی را در پیش گرفت، به طوری که از 2.3 میلیون TEU در سال 2015 به 200 هزار TEUدر سال جاری میلادی تقلیل یافت.

آلفالاینر نیز با نگاهی بر موقعیت مأیوس کننده مالکان شناورهای پاناماکس نوشت: از زمان بازگشایی کانال توسعه یافته پاناما، در حدود 50 فروند شناور پاناماکس به منظوراوراق سازی فروخته شده اند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: