جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 18 آذر 1395     
افزایش اندک قیمت جهانی طلا؛ 1169 دلار

به گزارش صنعت نیوز، در حالی که بازارهای بین المللی منتظر کاتالیزورهای جدیدی است تا روند نوسانات را تعیین کند قیمت طلا امروز چهارشنبه با اندکی افزایش روبرو شده است.

با توجه به اینکه در شرایط کنونی کاتالیزور خاصی وجود ندارد تا بر روند نوسانات قیمت طلا و سایر کالاهای راهبردی تاثیرگذار باشد، قیمت طلا امروز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است.

قیمت هر اونس طلا با 60 سنت افزایش به بیش از 1169 دلار رسیده است. تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری متال بولتین بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه مدت با نوسان زیادی روبرو خواهد شد.

تحلیل این موسسه نشان می دهد که تقاضای جهانی طلا با افت محسوسی روبرو شده است.

تقاضای فیزیکی و سفته بازی طی هفته های اخیر کاهش یافته و احتمال افت بیشتر قیمت طلا در چنین شرایطی وجود دارد.

برغم افزایش بی ثباتی سیاسی در کشورهای مختلف به نظر می رسد تقویت ارزش دلار و گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست هفته آینده فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

تحلیلگران موسسه آی جی نیز هشدار دادند که اگر سطح حمایتی 1160 دلاری برای هر اونس طلا شکسته شود باید منتظر کاهش بیشتر قیمت این فلز گرانبها باشیم و این احتمال هست که قیمت طلا تا 1130 و سپس 1110 دلار در هر اونس کاهش یابد.

با توجه به انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا، امیدواری سرمایه گذاران بین المللی نسبت به بهبود اوضاع اقتصادی این کشور بیشتر شده است.

بهبود اوضاع تولیدات صنعتی و بازار اشتغال آمریکا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست 14 دسامبر را بیش از پیش کرده است.البته کسری تجاری آمریکا در ماه اکتبر به بیش از 42.6 میلیار د دلار افزایش یافته است.

به نظر می رسد قیمت طلا در کوتاه مدت تحت تاثیر انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین قرار خواهد داشت.

وضع تقاضای فیزیکی در بازارهای نوظهور و در حال توسعه نیز تاثیر مهمی بر نوسانات قیمت طلا در کوتاه مدت خواهد داشت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: