جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 18 آذر 1395     
آخوندی قبل از استیضاح استعفا دهد

خبرگزاری فارس: ولی داداشی امروز با اشاره به نامه اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی، اظهار کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره حادثه تأسف‌بار برخورد دو قطار در سمنان خواستار استضیاح عباس آخوندی هستند.
 
وی با بیان اینکه اقدام‌های اولیه در زمینه استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی از سوی نمایندگان مجلس انجام شده است، افزود: به عباس آخوندی پیشنهاد می‌شود که قبل از آغاز فرآیند پروسه استیضاح، نامه استفعای خود را تقدیم هیأت دولت کند.
 
نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا به امروز 81 نفر از نمایندگان مجلس نامه استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی را امضا کرده‌اند، تصریح کرد: نامه استیضاح عباس آخوندی پس از امضای نمایندگان، تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است.
 
وی گفت: وزیر راه برای پاسخگویی به سؤالات مربوط به حادثه تصادف قطار در سمنان در کمیسیون عمران حاضر می‌شود و اگر پاسخ‌های ارائه شده از سوی عباس آخوندی در کمیسیون مربوطه قانع‌کننده نباشد در صحن مجلس بین نمایندگان درباره استیضاح وزیر راه، رأی‌گیری انجام می‌شود. 
 
داداشی با اشاره به اینکه در جریان حادثه تأسف‌بار تصادف دو قطار در ایستگاه هفت‌خوان سمنان، افکار عمومی جریحه‌دار شده است، بیان کرد: وزیر راه، مسکن و شهرسازی به جای پاسخگویی به ملت شریف ایران با حضور در صدا و سیما اقدام به اشک ریختن می‌کند.
 
وی اضافه کرد: عباس آخوندی در قبال وظیفه‌ای که در هیأت دولت قبول کرده باید به مردم و حادثه‌دیدگان ایستگاه سمنان پاسخگو باشد و نمی‌تواند با گریه کردن حادثه وحشتناک تصادف دو قطار در سمنان را توجیه کند.
 
دبیر کمیسیون اصل90 مجلس شورای اسلامی بر ضرورت محاکمه مدیر عامل سابق شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و متذکر شد: پورسیدآقایی در زمینه عزل و نصب مدیران شرکت راه‌آهن کوتاهی کرده و باید محاکمه شود.