جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 آذر 1395     
واکنش بعیدی‌نژاد به اظهارات ترزا می

باشگاه خبرنگاران جوان: در پی اظهارات مدخله‌جویانه تزرا می نخست وزیر انگلیس در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس در مورد ایران، مراتب اعتراض ایران توسط سفیر کشورمان در لندن رسماً به وزارت خارجه این کشور اعلام شد.

بر اساس این گزارش، علاوه بر موضعگیری روشن سخنگوی وزارت امور خارجه، مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به اظهارات نخست وزیر انگلیس در بحرین، توسط حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، به وزارت امور خارجه این کشور اعلام شد.

گفتنی است؛ ترزا می، نخست وزیر انگلیس، در اختتامیه نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که سی و هفتمین دوره آن امروز در منامه بحرین برگزار شد، ایران را تهدیدی آشکار برای منطقه خلیج فارس خواند.

همچنین؛ بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان هم با اشاره به اظهارات نخست وزیر بریتانیا، گفت: کشورهایی که مداخله جویی های غیر مسئولانه آنها در سایر کشورها موجب گسترش ناامنی، جنگ، خشونت و تروریسم شده است در جایگاهی نیستند که دیگران را به مداخله در امور منطقه متهم  نمایند.

وی با اشاره به سیاست‌های تفرقه افکنانه بریتانیا افزود: این کشور در تلاش برای بازگشت به این منطقه،  مجدداً به سیاست‌های تفرقه افکنانه روی آورده است که از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران، کاری عبث و غیرسازنده است.