جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 آذر 1395     
تجارت الکترونیک اولویت سازمان های بین المللی در 2017

به گزارش صنعت نیوز، تجارت الکترونیک،اولویت اول برنامه تسهیل تجارت سازمان های بین المللی در سال 2017 اعلام شد .

افزایش روزافزون کاربران شبکه های مجازی ودادوستدهای کالایی تحت وب موجب شده است تجارت الکترونیک به عنوان اولویت اول سازمان های بین المللی برای تسهیل وتوسعه تجارت در سال 2017 قرار گیرد.

این موضوع در جلسه کمیسیون اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) درخصوص گمرک و تسهیل تجارت به عنوان اصل محوری تجارت جهانی در آینده مطرح شده است.

اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) جلسه کمیسیون خود را درخصوص گمرک و تسهیل تجارت با ریاست نورمن شنک نایب‌رئیس در امور سیاست‌های گمرکی این اتاق در ستاد مرکزی سازمان جهانی گمرک (WCO) برگزار کرد.

 

کونیو میکوریا دبیرکل سازمان جهانی گمرک نیز به این مناسبت از همکاری مستمر

با سازمان جهانی گمرک به عنوان یک شریک قدیمی تقدیر و تشکر کرد.

آنکه اهمیت همکاری خوب میان سازمان‌های گمرک و بخش تجارت را بسیار مهم ارزیابی کرد.

 

میکوریا سپس به بیان تعدادی از مسائل مهم که هم‌اکنون در دستور کار قرار دارند، پرداخت که از آن میان می‌توان به نقش سازمان‌ جهانی گمرک (WCO) در اجرای موافقت‌نامه تسهیل تجارت WTO اشاره کرد.

از آنجایی که 96 عضو سازمان جهانی (WTO) این موافقت‌نامه را در کشور خود به تصویب رسانده‌اند ، به اجرا درآمدن آن قریب‌الوقوع است.از آنجا که تقریباً تمامی مفاد قابل اجرای این موافقت‌نامه در ارتباط با گمرک است، سازمان جهانی گمرک می‌تواند از مراحل اجرایی شدن آن و اجرای عملی آن پشتیبانی کند.دبیرکل سازمان جهانی گمرک در ادامه سخنانش توجه حاضران در جلسه را به مسأله تجارت الکترونیکی جلب کرد که در حال حاضر برای گمرک و بخش تجاری اهمیت ویژه‌ای یافته و قرار است اولین اجلاس کارگروه تجارت الکترونیکی در ماه آینده به آن بپردازد.

 

موضوع های دیگری نیز در این جلسه ، دکتر میکوریا مطرح کرد که می‌توان به بحث مالیات و همکاری گمرک، گمرک دیجیتال و همچنین نقش کلیدی گمرک در زمینه امنیت و مبارزه با تجارت غیرقانونی اشاره کرد.

 

دکتر میکوریا همچنین در پاسخ به سوالات مطرح شده از طرف گروه، بر نقش رهبری گمرک در مدیریت هماهنگ مرزی، از نظر امنیت و هم تسهیل تجارت تأکید کرد.

در پایان جلسه ، سازمان جهانی گمرک و اتاق بازرگانی بین‌المللی موافقت کردند که به همکاری‌ها و مباحث سازنده خود در آینده ادامه دهند.