جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 آذر 1395     
به قدر کافی به صنعت خودرو ایران فرصت داده شده است

به گزارش صنعت نیوز، نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می گوید : در این سال ها به قدر کافی به صنعت خودرو کشور فرصت داده شده و حال زمان آن رسیده که نسبت به استانداردهای تولیدی در شرکتهای خودروسازی برخورد های سختگیرانه ای صورت گیرد.

فریدون احمدیاظهار داشت :اینکه تا چه میزان شرکت ها از فرصت موجود در سنوات گذشته استفاده نمودندو چرا همچنان کیفیت ها چندان مورد انتظار نیست مطمئنا مصرف کنندگان مقصر نبوده و باید از خودروسازان سوال شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای قانونی برای ارتقاء کیفی خودروها ، افزایش استانداردهای خودرویی ، افزود : باید از اقدام اخیر در افزایش استانداردهای تولید استقبال شود و نسبت به اجرای آنها در شرکتهای خودروساز ،الزامات سختگیرانه ای تدوین شود تا خودروسازان ناگزیر به ارتقاء استانداردها شوند.

وی همچنین به قدیمی بودن برخی از خودروهای تولیدی در ایران اشاره کرد و گفت : از جریان کیفیت در صنعت خودرو ایران ناامید نیستم. ضمن اینکه وجود پلت فرم های قدیمی و عدم آپشن های متعدد در برخی خودروهای داخلی ، نباید باعث قضاوت های نادرست نسبت به تلاش های صورت گرفته شود که قطعا بی انصافی است.

وی افزود : با وجود انتقادهای موجود ، به نظر می رسد کیفیت محصولات خودروسازی در ایران روند مثبتی دارد هر چند شیب راضی کننده ای نداشته اما همواره جریان رو به رشدی را در صنعت خودرو ایران داشته است.

به گفته وی صنعت خودرو ایران نه تنها سیر قهقرایی ندارد بلکه جریان رو به پیشرفتی را در حوزه به روزرسانی و کیفیت داشته است.

نماینده زنجان و طارم در مجلس دهم با اشاره به فرصت ایجاد شده در پسا برجام تصریح کرد : در صورتی که فرصت ایجاد شده در پسا برجام به درستی محقق می گردید به سرعت کیفی سازی در خودروسازی ایران کمک موثری می نمود.

احمدی تصریح کرد : البته شرایط کنونی نباید موجب نگرانی از ادامه سیر توسعه صنعت خودرو ایران شود چرا که معتقدم هر گونه امید و دل بستن به خارج از مرزها و شرکتهای خارجی ، صنعت خودرو را در مسیر نابودی قرار خواهد داد .

وی تاکید کرد : چنانچه در داخل فعالیت ها بدرستی انجام شود اما همزمان شرایط برای ارتباطات و همکاری نیز فراهم گردد مسلما در جریان کیفی سازی خودروها موثر خواهد بود.

وی افزود :  در صورتی در کشور کلیه اقدامات جدی گرفته شود مسلما کیفیت و استانداردهای خودروهای تولیدی در ایران نیز جریان رو به رشدی خواهد یافت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: