جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 20 آذر 1395     
استانداردهای خودرویی به روزرسانی می شوند

به گزارش صنعت نیوز یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است افزایش استانداردهای خودرویی و حرکت در مسیر تکمیل استانداردها و اجباری نمودن آنها می تواند به افزایش کیفیت خودروهای تولیدی کمک نماید.

دکتر مرزبان اظهار داشت : با افزایش الزامات استانداردی ، مسلما بخشی از خودروهایی که امکان رعایت الزامات استانداردی را نداشته باشند از گردونه تولید و مصرف خارج خواهند شد.

وی تصریح کرد : بی تردید افزایش الزامات استانداردی  موجب ارتقاء کیفی خودروهای تولیدی در کشور گردیده ضمن اینکه اجرای این استانداردها در کنترل و کاهش مصرف  سوخت خودروهای پرمصرف نیز تاثیر خواهد داشت.

وی اظهار داشت : در روزهایی  که دغدغه آلودگی محیط زیست و هوای کلان شهرها تبدیل به مساله ای ملی شده  است اجرای بخشی از استانداردهای خودرویی کمک خوبی در بهبود کیفیت هوای شهرهای بزرگ خواهد بود.

وی گفت : هر چند موضوع مهم اجرای درست استانداردهای خودرویی است که می تواند در جریان تولید و کیفیت قطعات خودرویی موثر باشد.

وی افزود : البته مساله به روزرسانی و نحوه اجرای این استانداردها نیز موضوع مهمی است چرا که باید  برای برخی از  استانداردهای قدیمی نیز نسخه جدیدی نوشته شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت در ادامه با تاکید بر ارتقاء  استاندارد آلایندگی ها خودروها به  یورو 5 و یورو6  تصریح کرد : امروز خودروهایی که  در راس برنامه  تولیدی شرکتها قرار دارند باید مطابق با استانداردهای جدید طراحی و تولید شوند هر چند باید برنامه ریزی شود تا خودروهای قدیمی نیز به مرور ارتقاء یافته و استانداردها را پاس کنند و یا اینکه از چرخه تولید خارج شوند.

مرزبان با اشاره به وجود برخی از پلت فرم های قدیمی در خطوط تولید خودروسازان گفت : البته  ارتقاء استاندارد با هدف ارتقاء خودروهایی جدید تولیدی است و به نظر نمی رسد تاثیری بر ارتقاء کیفی و استاندارد خودروهای با پلت فرم قدیمی داشته باشد.

وی گفت : در حال حاضر خودروهای زیادی با پلت فرم حداقل 15 قبل تولید می شوند که حتی امکان رعایت استانداردها موجود را ندارند چه اینکه بخواهند استانداردهای جدید را پاس نمایند که طبعا برای این خودروها نیز باید برای ارتقاء و یا خروج آن از چرخه مصرف برنامه ریزی اساسی صورت گیرد.

 

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: