جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 21 آذر 1395     
بهره وری پایین ، مشکل ریشه دار صنعت خودرو ایران

به گزارش صنعت نیوز، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است با خصوصی سازی و گسترش همکاری ها می توان شاهد بهبود جریان بهره وری در صنعت خودروسازی ایران بود.

امرالله امینی با اشاره به اینکه امروز بهره‌وری پایین ، یکی از مشکلات خودرو سازی در ایران است ، تصریح کرد : متاسفانه در سالهای اخیر بهره وری پایین و هزینه‌های تولید بالا در صنعت خودرو متاثر از عدم اجرای خصوصی سازی واقعی و حضور مدیریت های دولتی بر شرکتهای خودروسازی بوده است.

وی افزود : مسلما با انجام برخی اصلاحات می توان شرایط را برای کاهش هزینه‌های تولید و افزایش بهره وری در شرکتهای خودروسازی فراهم نمود.

وی همچنین یکی از مسائل و مشکلات مهم امروز در صنعت خودرو را وجود پلت فرم های قدیمی در خطوط تولید شرکتهای خودروسازی دانست و گفت : این وضعیت در حالی است که خودروسازان در دنیا در فواصل بسیار کمی پلت فرم های تولیدی را تغییر داده و بر اساس آن استانداردها و کیفیت های جدیدی تعریف می کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی همچنین بر لزوم ایجاد تنوع در تولید خودرو در کشور تاکید کرد و اظهار داشت : هر چند تنوع در تولید حرکت بسیار خوبی در صنعت خودرو است اما  باید در مقیاس افتصادی  تولید شود زیر در غیر این صورت قیمت تمام شده در ایران بالا بوده و شرایط برای خرید مشتریان داخلی فراهم نخواهد شد.

امینی افزود : بازار امروز خودرو ایران نیازمند  به تنوع در تولید و تحول در کیفیت است در این صورت است که رقابت پذیری ، صادرات و طراحی پلت فرم های جدید نیز محقق خواهد شد. 

وی با اشاره به اینکه عدم تولید بر اساس اسکیل اقتصادی امروز به معضلی جدی تبدیل شده است اظهار داشت : در صورت عدم توجه به این مساله قطعه ای که داخلی سازی می شود مسلما گران تر از مشابه خارجی تمام خواهد شد.

وی افزود : پیش بینی می شود در صورت اجرای برجام، فضای موجود در ایجاد شرایط مطلوب در تولید و رقابت پذیری در صنعت خودرو ایران نقش مهمی ایفا نماید.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: