جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 آذر 1395     
افزایش ظرفیت تولید الومینیوم به 1.5 میلیون تن تا 1404

به گزارش صنعت نیوز، مدیر صنایع معدنی ایمیدروگفت : برای رسیدن به تولید سالانه 1.5میلیون تن الومینیوم تا سال 1404 به 3 میلیون تن آلومینا و 8 میلیون تن بوکسیت نیاز است .

محمد آقاجانلو در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران افزود : تولید آلومینیوم ایران قرار است تا 1404 با سرمایه گذاری 5 میلیارد دلاری به 1.5 میلیون تن برسد ، پیش بینی ها حاکی از کمبود آلومینیوم در جهان تا 2022 و افزایش قیمت این فلز است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته قیمت آلومینیوم 20 درصد افزایش یافت ،گفت : در منطقه خاورمینه تاکنون 40 میلیارد دلار در صنعت آلومینیوم سرمایه گذاری شده و قرار است 20 میلیارد دلار دیگر هم سرمایه گذاری شود.

اقاجانلو افزود : منطقه خاورمیانه با 1431 دلار هزینه برای تولید هرتن الومینیوم ، از این بابت کمترین هزینه را دارد و هم اکنون 5 میلیون تن شمش آلومینیوم در منطقه در حال تولید است .

وی افزود : احداث آلومینای خلیج فارس مهمترین پروژه در دست اجرای کشور در حوزه صنعت آلومینیوم است که قرار است از بوکسیت گینه برای تامین ماده اولیه

آن استفاده شود.

اقاجانلو گفت : احداث آلومینیوم جنوب با ظرفیت تولید 350 هزار تن نیز پروژه مهم دیگر است که قابل توسعه تا 700 هزار تن نیز است ، پروژه پترولیوم کک و پروژه بیلت سازی برای آلومینای جاجرم هم از دیگر پروژه های در دست اجرا هستند.