جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 آذر 1395     
تولید 300 هزار تن روی فراوری شده تا 1404

به گزارش صنعت نیوز، تولید 300 هزار تن فلز روی هدفگذاری 1404 است که فعال شدن پروژه سرب و روی مهدی آباد به ان کمک خواهد کرد.

بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران  در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران افزود ؛ تصمیم اخیر وزارت صمت درباره وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی باعث نارضایتی فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی شده و تصمیمی غیرکارشناسانه است.

 

وی با بیان اینکه نظمی در زنجیره ارزش وجود ندارد و متولی آن وزارت صنعت ، معدن و تجارت است ، گفت : سرمایه گذاری زیادی در زنجیره فولاد شده بطوریکه در بخشی از زنجیره مازاد تولید بر نیاز داریم که باید صادرات شود.

 

شکوری افزود : متاسفانه انگیزه ای ایجاد نشده است که هیچ ، جلوی صادرات را هم می گیرند که تصمیم درستی نیست و اتاق بازرگانی ایران قطعا نظر خود را درباره تصمیم اشتباه وضع عوارض روی صادرات مواد معدنی اعلام خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه اکتشاف بیشترین ظرفیت جذب سرمایه گذاری خارجی در ایران وجود دارد ، گفت : اخیرا وزارت صنعت ، معدن و تجارت معدن سرب و روی مهدی آباد به بخش خصوصی واگذار کرد و قرار است یک کارخانه 800 هزار تنی کنسانتره روی و 80 هزار تنی کنسانتره سرب در کنار آن ایجاد شود.

شکوری افزود : قرارداد این پروژه 24 ساله است که 4 سال ان صرف مطالعات و ساخت کارخانه و 20 سال برای بهره برداری از معدن لحاظ شده که لازم است دولت در زمینه ایجاد زیرساختهای موردنیاز برای فعال شدن مهدی آباد کمک کند

.

وی با اشاره به نیاز 1.5 میلیارد دلاری طرح مهدی اباد خواستار مشارکت شرکتهای خارجی برای حضور در این پروژه شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: