جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 22 آذر 1395     
تغییر استراتژی های تولید خودرو لازمه حضور در بازارهای جهانی است

به گزارش صنعت نیور، عضو انجمن قطعه سازان گفت: با توجه به شرایط کنونی صنعت خودرو جهانی، صنایع خودروسازی و قطعه سازی کشور نیازمند بازنگری جدیدی در استراتژی های تولید خود هستند.

 محسن رزم خواه افزود: بر اساس پیش بینی ها در سال 1404 ایران باید یک میلیون دستگاه خودرو به بازارهای جهانی صادر نماید.

وی در ادامه تصریح کرد: در سال 1404 بسیاری از کشورهای جهان دیگر از خودروهای بنزینی و دیزلی استفاده نمی کنند و گرایش عمده مصرف کنندگان به سمت خودروهای هیبریدی خواهد بود بنابراین بایستی برای حضور در بازارهای جهانی در اقدام به تغییر و اصلاح استراتژی های صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور شود.

وی با بیان اینکه تغییر استراتژی های تولید در صنعت خودرو لازمه حضور در بازارهای جهانی است، خاطرنشان کرد: متاسفانه مسئولین کارخانجات خودروسازی کشور هیچگونه مسئولیتی در قبال اصلاح تغییر استراتژی های تولید برای حضور در بازارهای جهانی و کاهش آلودگی های زیست محیطی را برعهده نمی گیرند که این یک معضل و مانع جدی در مسیر رشد صنعت خودروسازی است.

وی اظهار داشت: توجه به استفاده از خودروهای سبز و دوستدار محیط زیست می تواند راهکاری نوین در جهت پیشرفت صنعت خودروسازی باشد و اصلاح استراتژی های تولید در راستای ساخت خودروهای هیبریدی و سبز نقش مهمی در رشد این صنعت دارد.

وی بیان کرد: چشم انداز سال 1404 مبنی بر تولید 3 میلیون دستگاه خودرو در کشور است که 2 میلیون آن برای عرضه به بازارهای داخلی پیش بینی شده و یک میلیون دستگاه خودرو به بخش صادرات اختصاص یافته است که دستیابی به این چشم انداز در گرو تغییر رویه تولید است.

وی عنوان کرد: خودروهای سبز از بند سوخت های فسیلی آزاد شده اند و عمدتا از سوخت های برقی و هیبریدی یا هیدروژنی مصرف می کنند و انواع تکنولوژی های نوین در تولید آنها به کار رفته است البته به دلیل گران بودن هنوز به عنوان کالای تجاری از آنها یاد نمی شود ولی تولید آنها در آینده نزدیک قطعا اقتصادی خواهد بود.

رزم خواه اذعان داشت: دستیابی به تولید خودروهای هیبریدی و سبز نیازمند برنامه ریزی مفصل و توجه ویژه ای از سوی مسئولین است در غیر این صورت صنعت خودروسازی کشور همچنان در جا خواهد زد و هیچ پیشرفتی نخواهد داشت.

عضو انجمن قطعه سازان در پایان تاکید کرد: افزایش استانداردهای تولید خودرو یکی از اجزای مهم در بازنگری و اصلاح استراتژی های صنعت خودروسازی است لذا کلیه خودروها باید مطابق با استانداردهای بین المللی تولید شوند تا توان رقابت پذیری در بازارهای جهانی را داشته باشند البته توجه به استانداردهای کیفی تولید قطعه یکی از ابزارهای لازم برای تولید خودروی هیبریدی است و امیدواریم در آینده نه چندان دور بتوان به این توانایی تولید در صنعت خودروسازی کشور دست یافت.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: