جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 آذر 1395     
کاهش بهای نفت در بورس‌های آسیا


العالم: خبرگزاری رویترز گزارش داد، بهای جهانی نفت صبح چهارشنبه و در پی اعلام افزایش ذخایر نفت آمریکا و رکوردشکنی تولید نفت اوپک در ماه نوامبر، کاهش یافت.

بهای هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) با 69 سنت کاهش (1.3 درصد) به 52 دلار و 29 سنت رسید. هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با 62 سنت کاهش (1.1 درصد) 55 دلار و 10 سنت معامله شد.

بر اساس اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، اوپک در ماه نوامبر روزانه 34 میلیون و 200 هزار بشکه نفت تولید کرد که از تخمین ابتدایی این سازمان، روزانه 500 هزار بشکه بیشتر است. این امر ممکن است تلاش‌های اوپک و کشورهای غیر عضو برای کاهش 1 میلیون و 800 هزار بشکه از تولید روزانه نفت را کم‌اثر کند. همچنین بنا بر اعلام آژانس بین‌المللی انرژی، در ماه نوامبر روزانه 98 میلیون و 200 هزار بشکه نفت در جهان عرضه شد که برای بازار طلای سیاه یک رکورد به شمار می‌رود.


این در حالی است که کاهش ارزش دلار در برابر سایر ارزهای معتبر، بهای جهانی طلا را در بورس‌های آسیا افزایش داد. بهای هر انس طلا با 0.2 درصد افزایش به 1159 دلار و 66 سنت رسید. احتمال می‌رود بانک مرکزی آمریکا امروز در پایان جلسه خود با افزایش نرخ بهره در این کشور موافقت کند. همین امر می‌تواند نوسان بهای فلز زرد را در پی داشته باشد.