جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 آذر 1395     
احداث نیروگاه زغال‌سنگ سوز "طبس"

به گزارش صنعت نیوز، نیروگاه زغال‌سنگ سوز طبس با عاملیت فاینانس بانک توسعه صادرات ایران و مشارکت کنسرسیوم مپنا و شانگهای الکتریک احداث می‌شود.

"علی‌رضا نصرالهی" ضمن بیان این خبر اظهار داشت: پس از انجام مذاکرات فنی دقیق با بانک توسعه صادرات، این بانک موافقت رسمی خود را با قبول عاملیت پروژه احداث نیروگاه زغال سنگ‌سوز طبس اعلام کرد.

وی افزود: عملیات اجرایی طرح نیروگاه زغال سنگ سوز طبس از سال 1387 آغاز شده اما امکان گشایش اعتبار اسنادی و یا LC برای پروژه میسر نشد.

مجری طرح بازتوانی نیروگاه‌های کشور تصریح کرد: از سال 1390 پیمانکار تجهیزات جانبی در کارگاه فعالیت می‌کند و این بخش 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نصرالهی خاطرنشان کرد: بانک عامل پیشین این پروژه، بانک صادرات بود که به دلیل وجود تحریم‌های ظالمانه علیه بانک‌های کشور، امکان گشایش میسر نشده بود و روند احداث این نیروگاه با تأخیر مواجه شده بود.

وی ضمن تقدیر از همکاری و حمایت‌های معاونت برنامه ریزی و مدیرعامل جهت پذیرش عاملیت پروژه طبس ازجانب بانک توسعه صادرات اظهار امیدواری کرد: با توجه به افق جدید همکاری با بانک توسعه صادرات، مراحل اجرایی این پروژه در آینده نزدیک آغاز شود.

طرح نیروگاه زغال‌سنگ سوز طبس اولین نیروگاه زغال‌سنگی کشور است که به ظرفیت 650 مگاوات در 85 کیلومتری شهرستان طبس و در جوار معادن زغال‌سنگ مزینو احداث خواهد شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: