جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 آذر 1395     
آغاز بکار نمایشگاه هفته ملی «پژوهش، فناوری و فن بازار»؛ عصر امروز

به گزارش صنعت نیوز، نمایشگاه هفته ملی "پژوهش، فناوری و فن بازار" با حضور مسئولان عالی ، متخصصان و پژوهشگران داخلی و خارجی عصر امروز در محل نمایشگاههای دائمی تهران آغاز به کار می کند.

در این نمایشگاه علاوه بر حضور سازمان ها و دستگاههای دولتی و غیر دولتی ،  84 دانشگاه،36 آغاز بکار نمایشگاه هفته ملی «پژوهش، فناوری و فن بازار»؛ عصر امروزپژوهشگاه، 30پارک علم و فناوری،6 مرکز رشد و 82 موسسه دولتی وخصوصی شامل مراکز خدماتی و صنعتی ، جدیدترین دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود را به نمایش می گذارند.

دستاوردهای پژوهشی و فناوری ارائه شده در این نمایشگاه در فضایی به مساحت 11 هزار متر مربع و 508 غرفه عرضه می شود که از این میان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی 39 غرفه ، دانشگاه آزاد اسلامی 35 غرفه ، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد 36 غرفه ، شرکت های بخش خصوصی و متولیان منفرد 82 غرفه ، و پژوهشگاه ها و مراکز تحقیقاتی نیز 306 غرفه دارند.

رونمایی از طرح ها و محصولات دانش بنیان و طرح های منتخب فناوری از دیگر رویدادهای مرتبط در طول برگزاری این نمایشگاه است .

همچنین دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای اسپانیا، روسیه، ایتالیا، ایرلند و انگلستان و 13 شرکت فعال در حوزه تجهیزات از کشور آلمان فعالیت های علمی و پژوهشی خود را ارائه خواهند کرد.

نمایندگان 11 کشور اسلامی عضو سازمان همکاری های اسلامی نیز از جمله مهمانان این نمایشگاه هستند.

دبیر هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار گفت : در نمایشگاه هفته پژوهش امسال 7 هزار دستاورد فناوری از سوی پژوهشگران ارائه شده است .

مجید متقی طلب ، افزود : در هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش ، فناوری و فن بازار 7 هزار محصول پژوهش و فناوری ارائه شد که از این تعداد 3 هزار و500 مورد مربوط دانشگاهها و پارک های علم و فناوری و 3 هزار و 500 مورد هم مربوط به دستگاههای اجرایی است.

وی افزود : در نمایشگاه امسال 40 محصول تجاری سازی شده با حضور وزیر علوم و وزیر صنعت ، معدن و تجارت رونمایی می شود.

متقی طلب گفت : در فن بازار امسال نیز یک هزار و 700 طرح ارائه شد .

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاه سال گذشته 40 میلیارد تومان قرار داد پژوهشی به امضا رسد افزود : امیدواریم میزان قرارداد های پژوهشی امسال بیشتر از سال گذشته باشد.

نمایشگاه ملی هفته پژوهش و فناوری تا 28 آذر ماه از ساعت  9 صبح تا 16 بعد از ظهر دایر است .

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: