جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 24 آذر 1395     
اجرای 22طرح پتروشیمی در بندر ماهشهر

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر گفت: هم اکنون 22طرح توسعه ای پتروشیمی در بندر ماهشهر با سرمایه گذاری یک میلیارد و 600میلیون دلار در دست اجراست.

سیدامید شهیدی افزود:این طرح ها با پیشرفت 20تا 90درصد با اشتغال زایی 5هزار نفر طی 1تا 3سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی ارزش تولیدات سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر را 7میلیارد دلار در سال بیان کرد و افزود: هم اکنون 30هزارنیروی کار در این منطقه ساحلی بندری مشغول به کار هستند.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر ماهشهر درادامه گفت: مطالعات 60طرح صنایع پائین دستی پتروشیمی شروع شده است که پیش بینی می شود با اجرا و بهره برداری از این طرح ها در برنامه ششم توسعه اقتصادی اجتماعی کشور  15هزار فرصت شغلی جدید در ماهشهر به وجود آید.

شهیدی نیا تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت های صادراتی در بندر ماهشهر و معافیت های مالیاتی این منطقه، بازده اقتصادی این طرح ها بیش از 30درصد می باشد.

وی به مزیت های نسبی صنعت پتروشیمی در بندر ماهشهر اشاره کرد و افزود: با توجه به دسترسی آسان به خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها و دسترسی به بازار صادراتی از طریق بندر ماهشهر و همچنین نیروی کار مناسب، چشم انداز خوبی برای اشتغال مولد در این منطقه بندری به وجود آمده است.

وی به گشایش هایی که پس از برجام در صنعت پتروشیمی بندر ماهشهر به خصوص در صادرات محصولات پتروشیمی ایجاد شده است، افزود: هم اکنون مجموع تولیدات پتروشیمی در بندر ماهشهر حدود 26میلیون تن معادل 44درصد مجموع تولیدات صنعت پتروشیمی کشور در این منطقه می باشد.

وی ابرازامیدواری کرد: با بهره برداری از واحدهای توسعه ای صنعت پتروشیمی، معضل بیکاری در بندر ماهشهر به شدت کاهش یابد.

ماهشهر بزرگ ترین قطب تولید محصولات پتروشیمی در کشور و خاورمیانه می باشد.