جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 آذر 1395     
سهم تولید داخل در بازار مبل 80 درصد است

به گزارش صنعت نیوز، دبیر شورای مبلمان ، دکوراسیون و صنایع وابسته سهم تولیدات داخلی در بازار مبل کشور را 80 درصد اعلام کرد.

مظفر علیخانی در بیستمین اجلاس شورای انجمن های مبلمان کشورهای اسیایی (کافا) افزود : صنعت مبلمان ایران سالانه 30 تا 50 میلیون دلار صادرات و 164 میلیون دلار واردات مبل دارد.

 

وی بالا بودن هزینه تمام شده را نسبت به تولیدات خارجی چالش بزرگ صنعت مبلمان در تجارت فرامرزی اعلام و تصریح کرد : با حمایت دولت از این بخش و کاهش هزینه تولید ، امکان رقابت ما در بازار های بین المللی و توسعه صادرات فراهم خواهد شد.

 

علیخانی گفت : ما به دنبال ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری خارجی و انتقال تکنولوژی برای تولید مشترک در سرزمین اصلی ، مناطق آزاد و ویژه هستیم.

 

دبیر شورای مبلمان ، دکوراسیون و صنایع وابسته با اشاره به فعالیت 12 هزار واحد صنفی و 200 واحد صنعتی در تولید مبلمان افزود : صنعت مبلمان ایران در 10 سال اخیر جهش بسیار مناسبی در بخش طراحی ، نوآوری ، رنگ آمیزی و پاسخگویی به نیاز مشتری داشته است.

 

علیخانی با اشاره به ضرورت توجه به استاندارد و کیفیت مبل برای افزایش صادرات گفت: با توجه به سرعت تغییر این صنعت ،باید تحولات این بخش متناسب با نیاز مشتری به عنوان بزرگترین سرمایه کشور انجام شود.

 

وی با اشاره به نایب رئیسی ایران در اجلاس کافا ادامه داد : انتقال تکنولوژی ، سرمایه گذاری و انتقال دانش و تجربه کشورهای عضو اجلاس از مهم ترین برنامه های این نهاد آسیایی در صنعت مبلمان است.

 

علیخانی ، معرفی استعداد و ایجاد زمینه برای جذب سرمایه گذاری خارجی را فرصت مناسب برگزاری این اجلاس دانست و گفت: انتقال تکنولوژی برای تولید مشترک در سرزمین اصلی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در اولویت است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: