جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 آذر 1395     
تسهیل تجارت ایران و روسیه با راهگذر سبز گمرکی

به گزارش صنعت نیوز، مسیر توسعه تجارت ایران و روسیه با ایجاد راهگذر سبز گمرکی هموار تر می شود.
گمرکات ایران و روسیه قرار است در قالب همکاری‌های جدید کریدور سبز را شش ماه به صورت آزمایشی راه‌اندازی کنند و صادرکنندگان ایرانی به‌راحتی بتوانند از این روش کالای خود را بدون معطلی انجام دهند.

دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران میزبان 11 شرکت صادرکننده بزرگ ایران به روسیه بود تا تسهیل تجارت در چارچوب کریدور سبز گمرکی با صادرکنندگان بررسی شود.

مدیر کل دفتر همکاری‌های بین‌الملل گمرک ایران گفت : هدف ما صادرات آسان است و برای اینکه صادرکنندگان مشکلی در این بخش نداشته باشند تمهیداتی را در نظر می‌گیریم که صادرات با استمرار بیشتری انجام شود.

کاخکی با تأکید بر اینکه فعالان مجاز اقتصادی باید از تسهیلات ویژه برخوردار باشند، گفت: با روسیه تفاهم شده است که هر شرکت ایرانی باید مشتریان روس خود را معرفی کند و بعد از بررسی‌های لازم، کالا بدون بازرسی به کشور روسیه منتقل می‌شود.


اقدامات گمرک برای تسهیل تجارت

عبدالرضا غلامی، مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران در ادامه این جلسه تصریح کرد: همه اقدامات و گام‌هایی که گمرک ایران برداشته برای تسهیل تجارت و صادرات آسان است.

وی افزود: روسیه ظرفیت بالایی برای محصولات ایران دارد و با تسهیل روند تجارت می‌توانیم کالاهای زیادی را به این کشور صادر کنیم.

راهگذر سبز برخی مشکلات را برطرف می ‌کند


قدیر قیافه ، نایب ‌رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه گفت: روسیه و ترکیه مشکلات زیادی داشتند، اما مشخص هم بود که این مشکلات دوامی ندارد.
وی افزود: برخی صادرکنندگان عنوان می‌کنند که محصولات آنها برای صادرات نیاز به مجوزهای زیادی دارد که فرایند صادرات را طولانی می‌کند و با ایجاد مسیر سبز این مشکل رفع خواهد شد.

مشکل اصلی صادرکنندگان

برخی صادرکنندگان در جلسه نیز مشکلات خود را بازگو کردند و بیشتر آنها معتقد بودند که سازمان دامپزشکی و سازمان انرژی اتمی برای هر محصول صادراتی باید مجوز صادر کنند که قیمت هر کدام از آنها سه میلیون تومان است.

آنها معقتد بودند که مسئله اصلی آنها اول زمان است و بعد از این مشکل بحث هزینه‌ها مطرح خواهد شد.

صادرکنندگان بعد از اعلام مشکلات خود از اقدام گمرک برای تسهیل تجارت تشکر کردند و قرار شد در هفته آینده جلسه‌ای با حضور همه بخش‌های مربوط به صادرات که شامل، بخش کنسولگری وزارت امور خارجه، سازمان استاندارد، سازمان دامپزشکی، سازمان توسعه تجارت و گمرک ایران برگزار شود تا صادرکنندگان مشکلات خود را به صورت مستقیم با مسئولان مربوطه در میان بگذارند.درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: