جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 25 آذر 1395     
امروز اعضای دولت لبنان معرفی می‌شود

خبرگزاری فارس:  روزنامه «عکاظ» عربستان به نقل از یک منبع سیاسی آگاه اعلام کرد بر اساس تفاهم‌هایی که حاصل شده و در صورتی که مشکل جدیدی پیش نیاید، احتمال دارد «سعد الحریری» نخست‌وزیر مأمور تشکیل دولت، اعضای کابینه را امروز معرفی کند و دولت جدید لبنان تشکیل شود.

در این گزارش آمده است: انتظار می‌رود الحریری امروز اسامی اعضای دولت جدید را به «میشل عون» رئیس‌جمهور لبنان تقدیم کند خصوصا پس از برداشته شدن مانع اعتراض حزب «القوات‌ البنانیه» (نیروهای لبنانی به ریاست جعجع) بر سر دستیابی به وزارت «امور زیرساخت» و پس از توضیح «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پیرامون گفته‌های سلیمان فرنجیه (رئیس حزب «تیار المرده) درباره این وزارتخانه.

روزنامه «النهار» لبنان هفته جاری اعلام کرده بود که عون با واگذاری وزارت امور زیرساخت به سلیمان فرنجیه و حزب وی «تیار المرده» موافقت کرده است.

در همین راستا «عمار الحوری» عضو ائتلاف المستقبل نیز در همین خصوص گفت: ما وارد یک مرحله پیشرفته شده‌ایم و به مراسم تشکیل دولت جدید بسیار نزدیکیم، من امیدوارم هیچ موضوع غیرمنتظره‌ای که به ایجاد مانع در این مسیر منجر شود، پیش نیاید.

«امین وهبی» از نمایندگان لبنان نیز ابراز خوشبینی کرد تشکیل دولت وحدت ملی نزدیک باشد و تصریح کرد نشانه‌های مثبت حاکی از آن است که دولت جدید لبنان ظرف ساعت‌های آینده متولد شود.

«میشل عون» در 31 اکتبر (10 آبان ماه) به عنوان رئیس جمهور لبنان انتخاب شد و «سعد الحریری» در سوم نوامبر (13 آبان ماه) نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه شد اما وی چندی بعد به وجود چالش‌ها و موانعی متعدد در مسیر تشکیل کابینه جدید اذعان کرد و کابینه مذکور هنوز تشکیل نشده است.