جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 28 آذر 1395     
بهره برداری از سامانه یکپارچه خرید کالای صنعت نفت

به گزارش صنعت نیوز، معاون وزیر نفت از طراحی و بهره برداری از سامانه یکپارچه خرید کالای صنعت نفت و حذف نمایندگی های غیر معتبر در این صنعت خبرداد.

از طراحی و بهره برداری از سامانه یکپارچه خرید کالای صنعت نفت با هدف سیاستگذاری و کنترل کیفی کالاهای عرضه شده و حذف نمایندگی های غیر معتبر در این صنعت خبرداد.

وی گفت: هم اکنون بر نحوه فعالیت 500 مرکز خرید در مجموعه صنعت نفت، خیلی کنترل دقیقی وجود ندارد که با طراحی و استقرار سامانه یکپارچه کالا این نقص برطرف خواهد شد .

وی با بیان اینکه هم اکنون این سامانه در سطح شرکتهای عملیاتی استقرار یافته است افزود: با راه اندازی این سامانه فهرستی از سازندگان داخلی و خارجی در این سامانه ثبت شده است.

مقدم گفت: با طراحی این سامانه مشخص شد برخی افراد به عنوان تامین کننده هیچ دامنه کاری مشخصی ندارند که این خطر بسیار بزرگی برای صنعت نفت است ، در حال حاضر بسیاری از تامین کنندگان تجهیزات صنعت نفت که نمایندگی رسمی نیستند اقدام به فروش کالاهایی می کنند که استاندارد های لازم را دارا نیست و این روند، ایمنی را با مخاطره جدی مواجه می کند .

مقدم افزود: مجموع سازندگان داخلی و خارجی، سه هزار شرکت است در حالی که شمار تامین کنندگان احصاء شده 24 هزار و 400 شرکت است که بسیاری از آنها سازنده نیستند و حتی ارتباطی با سازندگان داخلی هم ندارند با رکورد گیری انجام شده مشخص شد که 1550 شرکت از این تعداد تامین کنندگان با وجود اینکه نمایندگی هستند اما مبدا کالاهایی فروخته شده آنها مشخص نیست .

معاون وزیر نفت با تاکید بر عزم جدی برای شناسایی فعالان تامین قطعه در صنعت نفت گفت: قطعا با راه اندازی سامانه یکپارچه خرید کالای صنعت نفت قطعا نمایندگی های غیر معتبر ی که همه چیز می فروشند از گردونه فعالیت حذف خواهند شد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: