جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آذر 1395     
کمک مالی آلمان به نیجریه برای مقابله با بوکوحرام

خبرگزاری ایسنا: به نقل از شبکه خبری دویچه وله، اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان در جریان سفرش به نیجریه که روز یکشنبه صورت گرفت اعلام کرد که برلین 2 / 4 میلیون یورو تجهیزات را برای پشتیبانی از این کشور غرب آفریقا برای مقابله با تروریسم اختصاص داده است.

آلمان قرار است سه ایستگاه راداری، 180 رهیاب مین و یک کلینیک سیار را برای کمک به مقابله با گروه شبه نظامی بوکوحرام به دولت نیجریه بدهد.

وزیر دفاع آلمان همچنین اعلام کرد: این پشتیبانی مالی بخشی از اقدامات اولیه برای ریشه کنی شبه نظامیان و همچنین از میان برداشتن مساله مهاجرت از آفریقا به اروپا محسوب می‌شود.

این مقام دفاعی ارشد آلمان در ابوجا پایتخت نیجریه گفت: بسیاری از مردم از ترس تروریسم نیجریه را ترک می‌کنند و این مساله است که باید با آن مقابله شود.

حمایت از نیجریه بخشی از سیاست تشویقی کشورهای شریک از سوی آلمان است که باید به دنبال ثبات و امنیت در آفریقا باشند و برای این منظور آلمان مبلغ 230 میلیون یورو در بازه زمانی 2016 و 2017 برای اردن، تونس، نیجریه، نیجر و کشور مالی اختصاص داده است.

گروه شبه نظامی بوکوحرام از 2009 در نیجریه فعالیت خود را آغاز کرده است و تخمین زده می‌شود که به دلیل درگیری‌ها و حملات این گروه شبه نظامی 20 هزار تن کشته و 6 / 2 میلیون تن نیز بی‌خانمان شده‌اند.

وزیر دفاع آلمان قرار است امروز (دوشنبه) با سربازان آلمانی مستقر در مالی که در عنوان یک هیات آموزشی در این کشور مستقر هستند، دیدار کند.