جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آذر 1395     
تشکیل کمیته مشترک ایران و مالزی برای جذب سرمایه گذاری

به گزارش صنعت نیوز، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران : کمیته مشترکی میان ایران و مالزی با تمرکز جذب سرمایه گذاری خارجی تشکیل خواهد شد.

پدرام سلطانی پس از دیدار با خانم جلیلا بابا رییس اتاق بازرگانی مالزی ، افزود: شرکتهای مالزیایی علاقمند به سرمایه گذاری در ایران هستند ضمن اینکه تجربیات خوبی در جذب سرمایه گذاری خارجی دارند که می توان از این تجربیات استفاده کرد.

وی با بیان اینکه حجم مبادلات 300 میلیون دلاری کنونی شایسته ظرفیتهای دو کشور ایران و مالزی نیست اضافه کرد: فرصتهای همکاری زیادی میان دو کشور وجود دارد که از جمله آن در حوزه نفت و گاز، کشاورزی ، گردشگری و صنایع غذایی دو کشور می توانند با یکدیگر همکاری کنند.

سلطانی گفت: البته موانعی بر سر راه توزیع همکاریها وجود دارد که مهمترین آن مشکلات بانکی است که باید با برقراری ارتباطات مستقیم بانکی ، هزینه های مبادله و تجارت میان دو کشور را کاهش داد.

وی افزود: قرار شد همکاریهای اتاقهای بازرگانی قاره آسیا انسجام بیشتری یابد تا بخشهای خصوصی آسیایی اثر گذاری بیشتری در مجامع بین المللی داشته باشند.

همچنین خانم جلیلا بابا رییس اتاق بازرگانی مالزی نیز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: آمادگی داریم در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی ، فعالیت شرکتها در عرصه های بین المللی و تبدیل شدن به شرکتهای چند ملیتی تجربیات شرکتهای مالزیایی را به شرکتهای ایرانی منتقل و در این باره با شرکتهای ایرانی همکاری کنیم .

وی افزود: علاوه بر این بنا داریم از توان وتخصص شرکتهای ایرانی در طراحی و ساخت قطعات الکترونیک و همچنین ساخت ماشین آلات هایتک که در ایران تولید می شود استفاده و در این باره سرمایه گذاری کنیم .

پس از دیدار نایب رییس اتاق بازرگانی ایران و رییس اتاق بازرگانی مالزی با حضور 60 فعال اقتصادی از 40 شرکت مالزیایی در حوزه های نفت و گاز و پتروشیمی ، صنایع غذایی ، محصولات کشاورزی ، فناوری اطلاعات ، صنعت ساختمان ، سرمایه گذاری و فاینانس ، صنایع متوسط و کوچک و توسعه سلامت همچنین فعالان اقتصادی ایران در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.

 

 

 

 

 

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: