جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آذر 1395     
گسترش همکاری بازار سرمایه ایران و سوئیس

به گزراش صنعت نیوز، سازمان بورس و اوراق بهادار در چارچوب اهداف سازمان مبنی بر بین‌المللی کردن بازار سرمایه ، میزبان هیئت عالی‌رتبه سوئیسی بود.

«یورگ گاسر» معاون وزیر امور دارایی سوئیس و جولیو هاز سفیر سوئیس در ایران در صدر هیات عالیرتبه سوئیسی با دکتر شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و تنی چند از مقامات ارشد بازار سرمایه دیدار کردند.

ایجاد ارتباط بازارهای دو کشور، ارتقا و گسترش سطح همکاری بین نهادهای ناظر (سازمان بورس و اوراق بهادار ایران و FINMA سوئیس)، و نیز نهادهای عملیاتی (بورس‌های اوراق بهادار و کالای دو کشور) مهم ترین موضوع های مورد بحث در این دیدار بود.

محمدی با اشاره به جذابیت بازار کالایی در ایران به داد و ستد محصولات کشاورزی، پتروشیمی و انرژی اشاره و برای صادرات محصولات ایرانی به سوئیس از طریق بورس های کالایی ایران اعلام آمادگی کرد.

همچنین وجود بازار ابزار مشتقه ایران بر کالاهای متنوع، یکی دیگر از محورهای جذاب همکاری ایران با سرمایه‌گذاران خارجی بود که از سوی رییس سازمان بورس مطرح و بر آن تاکید شد.

طرف سوئیسی نیز از پیشنهاد ایران برای تبادل دانش و تجربه در بخش IT و ابزارهای مالی و ارتقای عضویت ایران در IOSCO استقبال کرد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: