جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آذر 1395     
احتمال میزبانی ایران در رقابت های جهانی کشتی وجود دارد

به گزارش صنعت نیوز، رئیس فدراسیون کشتی گفت: اجرای طرح مسابقات کشتی جام باشگاههای جهان با حمایت و تصویب روسای هیأت های کشتی استان های کشور، فرصت جهانی شدن یافت.

رسول خادم اظهار داشت: اجرای طرح جام باشگاههای جهان از ابتداء به عنوان بخشی از بودجه و برنامه عملیاتی سالانه فدراسیون کشتی در سه سال اخیر بوده، که با حمایت و تصویب روسای هیأت های کشتی استان های کشور، فرصت جهانی شدن یافت و جهانی شدن این مسابقات نتیجه حمایت همه خانواده کشتی است.


وی تصریح کرد: یکی از نکات حائز اهمیت در روند جهانی شدن این طرح ، توجه مجمع فدراسیون کشتی و هیات کشتی استانها به ضرورت تغییر در الگوی اجرایی این طرح از میزبانی صرف ایران، به میزبانی مشارکتی ایران، با کشورهای اروپایی در سال ٢٠١٦ بوده است.


وی ادامه داد: این تغییر الگوی اجرایی در این طرح از چندین بعد به سود مدیریت کشتی کشور بود، اول اینکه، هزینه های برگزاری این مسابقات در ایران در دو سال گذشته، فقط بر عهده ایران به عنوان میزبان بود، اما پس از مشارکت در برگزاری آن با کشورهای خارجی، هزینه های مربوطه برای ایران تا یک حدود یک سوم کاهش پیدا کرد. در واقع برای ما به لحاظ مالی بسیار مقرون به صرفه شد که این رقابت ها را به صورت مشارکتی در دو کشور مطرح کشتی جهان برگزار کردیم. این باعث شد بخشی از هزینه های سال های قبل از طریق اجرای مسابقات به شیوه مشارکتی صرفه جویی شود.

دوم اینکه این موضوع باعث تقویت جایگاه این رقابت ها از لحاظ  بین المللی و استقبال و حضور بیشتر تیم های خارجی شد. بسیاری از کشورها برای حضور در محدوده خاورمیانه به لحاظ امنیتی دچار مشکل هستند و فدراسیون ایران با زحمت فراوان حضور آنها در ایران را دنبال می کند.

 

عضو هیأت رئیسه اتحادیه جهانی افزود: سومین موردی که می توان به آن اشاره کرد، استقبال اتحادیه جهانی کشتی از این مسابقات بود. اجرای این طرح بصورت مشارکتی در قلب اروپا، آنهم در حضور اعضاء هیات رئیسه و رئیس اتحادیه جهانی کشتی، باعث شد نگاه  اتحادیه به این رقابت ها بسیار جدی تر از قبل گردد.

 

 قهرمان جهان و المپیک تصریح کرد: امسال برگزاری سومین دوره مسابقات جام باشگاه های جهان در کشورهای اوکراین و مجارستان موجب جا افتادن این حرکت جدید در کشتی دنیا شد و به نوعی به جهانی شدن این مسابقات کمک فراوان کرد.

 

خادم ادامه داد: یکی از مزیت های دیگر طرح برگزاری مشترک این مسابقات در کشورهای اروپایی، ارائه پیشنهاد میزبانی از سوی کشورهای دیگر برای این رقابت ها برای سال بعد بود. در حالیکه برخی از مسابقات مهم جهانی از جمله رقابت های قهرمانی جهان، قهرمانی قاره ای و جام های جهانی متقاضی کمی برای میزبانی دارد و حتی در بعضی از موارد هم با مشکل میزبان روبرو می شود، این رقابت ها هم اکنون چند کشور متقاضی برای برگزاری مسابقات در سال آینده دارد.

 

وی افزود: اجرای الگوی مشارکتی میزبانی رقابتهای جام باشگاههای جهان، باعث ایجاد نگاه مثبت در اتحادیه جهانی و تصویب طرح " الگوی مشارکتی میزبانی مسابقات "در هیات رئیسه شد. با تصویب الگوی مشارکتی در اتحادیه، شاید بتوان امکان فراهم شدن میزبانی رقابت های جهانی را نیز که از سال ٢٠٠٢ میلادی در ایران امکان تکرارآن فراهم نشده است،  مجددا فراهم کرد.البته این امر منوط به حمایت های جدی دولتمردان و ازسوی دیگر ادامه دیپلماسی صحیح و مناسب فدراسیون ایران است.

 

خادم در پایان خاطرنشان کرد: الگویی که ایران با پیشنهاد و اجرای  این طرح ( طرح برگزاری مشارکتی مسابقات) به کشتی دنیا ارائه کرد، می تواند راهگشای اتحادیه جهانی و سایر کشورها، برای پذیرش میزبانی مسابقات بزرگ باشد تا ضمن افزایش متقاضیان میزبانی ، بتوان سهم مشارکت کشورها را در فعالیتهای جهانی افزایش داد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: