جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 29 آذر 1395     
عرضه قطعات یدکی دست دوم بنا به خواست مشتری

به گزارش صنعت نیوز، سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات با توجه به عرضه برخی از قطعات بی کیفیت و دست دوم در بازار گفت : طبق قوانین نظام صنفی ، فروشندگان لوازم یدکی به هیچ عنوان حق فروش قطعات دست دوم را ندارند و چنانچه قطعه ای نیز به فروش برسد بر اساس خواست مشتری بوده است.

سید مهدی کاظمی اظهار داشت : البته این امکان وجود دارد که قطعه دست دومی بنا به درخواست مشتری ، توسط برخی از فروشندگان از بازار اوراق تهیه و به مشتری ارائه شود که احتمال آن نیز تنها یک درصد است.

وی با رد ایراد های مطرح نسبت به کیفیت قطعات داخلی افزود : در صورتی که یک تا 2 درصد نیز قطعات بی کیفیت ساخت داخل در بازار وجود داشته باشد این مساله به کارگاههای تولیدی فاقد مجوز باز می گردد که اخیر توسط برخی از کارگران کارخانه های تولیدی ایجاد شده است.

وی تصریح کرد : در حال حاضر قطعات تولیدی در ایران به لحاظ کیفیت در حد قطعات اورجینال اروپایی است و اگر قطعه ای در کشور به نام تولید داخل به بازار عرضه شود عمدتا قطعات غیر ایرانی است که در بسته بندی های تقلبی ارائه می شود.

وی با اشاره به وجود  برخی قطعات بی کیفیت و کپی در بازار گفت : احتمال عرضه قطعات کپی توسط برخی از فروشندگان لوازم یدکی در بازار وجود دارد که البته این مساله موجب ارجاع شکایت های بسیاری به اتحادیه لوازم یدکی شده است.

این فعال در صنف فروشندگان لوازم یدکی خودرو در ادامه از افزایش میزان شکایت از عرضه قطعات بی کیفیت به بازار خبر داد و گفت : با وجود اینکه میزان شکایت از قطعات بی کیفیت در سه ماهه اول سال جاری بسیار کاهش داشت اما متاسفانه در سه ماهه دوم و سوم امسال آمار شکایت سیر صعودی داشته است که البته  99 درصد شکایات مربوط به قطعات وارداتی است.

کاظمی افزود : تعدادی از افراد که در خصوص خرید و فروش قطعات اطلاعاتی ندارد و یا به تازگی وارد بازار شده اما از کیفیت بالای قطعات ایرانی مطلع هستند، قطعات خارجی را در داخل بسته بندی های ایرانی قرار داده و به اسم کالای ایرانی به فروش می رسانند.

وی در ادامه با توجه  به ارائه برخی راهکارها به منظور جلوگیری از ورود قطعات قاچاق و بی کیفیت به کشور گفت : اتحادیه برای جلوگیری از ورود قطعات راهکارهایی را  ارائه کرده است اما در خصوص بکارگیری آنها اقدام عملی چندانی از سوی دستگاههای مجری صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد : در حال حاضر بخش مهمی از قطعات بی کیفیت از گمرکات رسمی وارد می شوند و به هیچ عنوان قطعات بی کیفیت به صورت قاچاق وارد نمی شوند.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: