جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 30 آذر 1395     
سرباز گیری تراکتورسازی از پرسپولیس!


روزنامه آرمان: در شرایطی که از مدت‌ها قبل شایعه حضور عالیشاه در تراکتورسازی یا یک تیم دیگر نظامی شنیده می‌شد برانکو به خبرنگاران گفته است عالیشاه در تمرین دیروز وی را از تصمیم خود برای جدایی از پرسپولیس و انجام خدمت سربازی مطلع کرده است.
 
عالیشاه که در زمان علی دایی از تیم راه آهن به پرسپولیس منتقل شده یکی از بازیکنان مهم این تیم در ۴ فصل گذشته به شمار می‌آید. این بازیکن ساروی مشکلاتی در مورد ادامه تحصیلش داشت در نهایت تصمیم خود را گرفت و با توجه به نیمکت نشینی در چند بازی پرسپولیس سرانجام اعلام کرد که به صورت موقت از جمع پرسپولیسی‌ها جدا خواهد شد. پیش از عالیشاه احمد نوراللهی بازیکن جوان پرسپولیس نیز با اعلام این تصمیم خود را سرباز کرده و به تراکتور خواهد رفت. این دومین انتقال بزرگ از پرسپولیس به تراکتور آن هم در شرایطی که دو تیم رقابت سختی برای کسب قهرمانی دارند.
 
یقینا این اتفاق منجر به تقویت تیم تراکتورسازی شده آن هم در شرایطی که نیم فصل دوم برای پرسپولیس باتوجه به حضور ۸ بازیکن در تیم ملی و حضور در رقابت‌های آسیا دشوارتر از همیشه خواهد بود. البته مدیران پرسپولیس باتوجه به قانون سربازی دستشان در این مورد بسته است. اما آنها باید به سرعت به دنبال جذب بازیکنان ممتاز و جدید به جای نوراللهی و عالیشاه باشند اتفاقی که البته به این سادگی‌ها هم رخ نخواهد داد چون بازیکنانی با تراز این دو بازیکن در بازار نقل و انتقالات به دشواری آزاد خواهند بود. اگرچه حضور بازیکنان فوتبال در تیم‌های نظامی به عنوان یک قانون در فوتبال ایران پذیرفته شده اما رخ دادن آن به این شکل و در اوج رقابت‌های بین دو تیم برخلاف بازی جوانمردانه است. البته شاید بهتر بود باشگاه پرسپولیس با مذاکره با این دو بازیکن آنها تا انتهای فصل از حضور در جمع سربازان تراکتور منصرف می‌کرد. با این حال این اتفاق رخ نخواهد داد و عالیشاه و نوراللهی به احتمال بسیار زیاد تراکتوری خواهد شدند.
 
نکته دیگر در این باره این است که تراکتور باوجود آنکه دو بازیکن مهم از پرسپولیس را جذب خواهد کرد بازیکنی از جمع چهره‌های مهم خود به پرسپولی نخواهد داد. چراکه در این باره قانون با آنهاست و عملا پرسپولیس به عنوان باشگاهی که استعدادهای خود را به این تیم نظامی می‌فرستد نمی‌تواند با این تیم تبریزی معامله‌ای پایاپای داشته باشد. با جدایی نوراللهی و عالیشاه هواداران پرسپولیس در انتظار تصمیمات مهم در نیم فصل کوتاه مدت لیگ برتر هستند.