جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 30 آذر 1395     
سرمایه‌گذاری ده هزارمیلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر ایران

به گزارش صنعت نیوز، قراردادهای سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی برای توسعه بنادر کشور به ارزش 36 هزار میلیارد ریال بسته شد.

محمد سعیدنژاد رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ایران در مراسم امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی در بنادر ایران گفت: با انعقاد 3 هزار و 600 میلیارد تومان قرارداد ، جمع قراردادهای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر ایران به ارزش دفتری ده هزارمیلیارد تومان رسیده است.

 

از مجموع 36 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بنادر کشور که شب گذشته به امضای مدیران سازمان بنادر با بخش خصوصی رسید، دو فقره قرارداد سرمایه گذاری در سال 95 به میزان 368 میلیارد ریال در بنادر استان مازندران، یک فقره قرارداد سرمایه گذاری 861 میلیارد ریالی در بندر خرمشهر، 7 فقره قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 3 هزار و 398 میلیارد ریال در بنادر استان گیلان، 5 قرارداد سرمایه‌گذاری به رقم 2 هزار و 869 میلیارد ریال در بندرامیرآباد و 5 فقره قرارداد سرمایه گذاری به ارزش 5 هزار و 128 میلیارد ریال در بنادر استان بوشهر به امضا رسید.

 

همچنین 4 فقره قرارداد سرمایه گذاری به میزان هزار و 785 میلیارد ریال در بنادر استان سیستان و بلوچستان، 18 فقره قرارداد سرمایه گذاری به ارزش مالی 8 هزار و 31 میلیارد ریال در بنادر استان خوزستان و 18 فقره قرارداد سرمایه گذاری به ارزش مالی 13 هزار و 750 میلیارد ریال در بنادر استان مازندران طی سال 95 به امضا رسیده است.

 

محمد سعیدنژاد بعد از امضای این قرارداد در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه مشابه سال‌های گذشته مراسم امضای قرارداد در بنادر ایران برگزار شد، گفت: در مجموع 3 هزار و 600 میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کلیه بنادر ایران امضا شد که شامل احداث انبارها، مخازن، تاسیسات و تجهیزات بندری، توسعه بنادر و هم چنین شامل افزایش ظرفیت بنادر به شکل های مختلف می ‌شود.

 

وی توضیح داد: قراردادهایی که بسته شد مربوط به بخش خصوصی داخلی است و سهم حضور بخش خصوصی خارجی قابل توجه نیست.

 

سعیدنژاد همچنین درباره آخرین وضعیت مناقصه‌های ترمینال‌های بندر شهید رجایی، گفت: فراخوان مناقصه ترمینال 1 و 2 بندر شهید رجایی اعلام شده و ارزیابی کیفی شرکت‌های حاضر در مناقصه ترمینال 1 هم صورت پذیرفته و از میان 28 شرکت حاضر، 4 شرکت ارزیابی کیفی شده‌اند که در آینده نزدیک بر اساس قیمت‌های اعلام شده از سوی آنها انتخاب می‌شوند.

 

در ترمینال 2 بندر شهید رجایی هم در مرحله تایید صلاحیت شرکت ها هستیم و قرار است برنده مناقصه های هر دو ترمینال به صورت همزمان اعلام شود.

 

وی گفت : با توجه به قرارداد سرمایه‌گذاری منعقد شده در بندر چابهار در سال گذشته، بخشی از تجهیزات خریداری شده این بندر در حال بارگیری است.

 

این تجهیزات از کشور آلمان وارد می‌شود.

 

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه جمع قرارداد برای تامین تجهیزات بندر چابهار 403 میلیون دلار است، گفت: ارزش اولین محموله حمل شده کنونی 40 میلیون دلار و شامل سه جرثقیل زرافه‌ای است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: