جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 30 آذر 1395     
افزایش بیش از 48 درصدی تسهیلات شبکه بانکی

به گزارش صنعت نیوز، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هشت ماهه سال 95 به بخش‌های اقتصادی در مقایسه با دوره مشابه سال قبل معادل 48.4 درصد افزایش داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی طی هشت ماهه امسال 2127.3 هزار میلیارد ریال معادل 65.2 درصد کل تسهیلات پرداختی است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل مبلغ 737.1 هزار میلیارد ریال معادل 53 درصد افزایش داشته است.

 

سهم تسهیلات پرداختی بابت تأمین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هشت ماهه امسال معادل 780.1 هزار میلیارد ریال بوده است که حاکی از تخصیص 36.7 درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش تمام بخش‌های اقتصادی (2127.3 هزار میلیارد ریال) است.

 

ملاحظه می‌شود از 928.4 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل 84 درصد آن (780.1 هزار میلیارد ریال) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تأمین منابع برای این بخش ازجانب بانک‌ها در سال جاری است.

 

همچنین 203 هزار و 185 فقره تسهیلات به بخش صنعت و معدن با میانگین پرداختی هر فقره 4569 میلیون ریال پرداخت شده که بیشتر از میانگین پرداختی سایر بخش‌هاست. درضمن در بخش خدمات 2 میلیون و 708 هزار و 663 فقره تسهیلات با میانگین پرداخت هر فقره 488 میلیون ریال پرداخت شده است.

 

همچنان باید در تداوم مسیر جاری ملاحظات مربوط به کنترل تورم را نیز در نظر گرفت و همواره مراقب قدرت گرفتن ظرفیت تورمی ناشی از فشار تقاضای کل در اقتصاد نیز بود. بر این اساس ضروری است به افزایش توان مالی بانک‌ها از طریق افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک‌ها، کاهش تسهیلات غیرجاری و بازگرداندن آنها به مسیر صحیح اعتباردهی بانک‌ها، افزایش بهره‌وری بانک‌ها در تامین سرمایه در گردش تولیدی، پرهیز از فشارهای مضاعف بر دارایی بانک‌ها و ترغیب بنگاه‌های تولیدی به سمت بازار سرمایه به عنوان یک ابزار مهم در تامین مالی طرح‌های اقتصادی (ایجادی)توجه ویژه‌ای کرد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: