جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 28 دی 1387     
چين همچنان در آفريقا سرمايه گذاري مي کند

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، يانگ جي چي Yang Jiechi وزير امور خارجه چين روز جمعه اعلام کرد به رغم وجود بحران هاي مالي در برخي از کشورهاي جهان، چين همچنان به سرمايه گذاري در آفريقا ادامه مي دهد و به کشورهاي اين قاره کمک خواهد کرد.

اين مقام چيني پس از ديدار با "انکوسازانا دلاميني زوما Nkosazana Dlamini-Zuma وزير خارجه آفريقاي جنوبي گفت کشورش همچنان به تعهداتش در قبال سرمايه گذاري در آفريقا وکمک به کشورهاي اين قاره پايبند است.

وي خاطر نشان کرد "چين به هيچ وجه و تحت هيچ شرايطي کمک هاي خود را به آفريقا کاهش نمي دهد بلکه شرکت هاي چيني همچنان به سرمايه گذاري خود در اين قاره ادامه مي دهند زيرا اين راه حلي است که موفقيت صد درصد را به همراه خواهد داشت".

اين مقام چيني از جامعه جهاني نيز خواست کمک هاي خود را به کشورهاي قاره آفريقايي به بهانه وجود بحران هاي مالي کاهش ندهد.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از ژوهانسبورگ، چين در سال دو هزار و شش از تصميم خود براي دو برابر کردن کمک هاي خود به قاره آفريقا ظرف سه سال و طرح ايجاد صندوق ويژه اي براي تشويق شرکت هاي چيني به سرمايه گذاري در اين قاره خبر داد.

آفريقاي جنوبي نخستين شريک تجاري چين در قاره آفريقا است و بيست درصد از حجم مبادلات بازرگاني ميان چين و کشورهاي آفريقايي در سال دو هزار و هفت به مبادلات بازرگاني اين دو کشور تعلق داشته است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: