جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 28 دی 1387     
رشد اقتصادي آلمان در سال 2009 کاهش خواهد داشت

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، وزير اقتصاد المان ديروز اعلام کرد رشد اقتصادي اين کشور با کاهشي 2 تا 2/5 درصدي در سال جاري ميلادي، با بدترين دوران خود از پايان جنگ جهاني دوم تا کنون مواجه خواهد شد.

ميشائيل گلاس با بيان اين مطلب تصريح کرد.. شرايط نابسامان اقتصادي جهان، اين رکود را به اقتصاد آلمان تحميل مي کند و بايد اندکي در سياست هاي اقتصادي خود تجديد نظر کنيم.

وي افزود.. از دوره جنگ جهاني دوم تا کنون، اقتصاد آلمان هيچگاه رکودي بيش از دو درصد را تجربه نکرده بود اما شرايط بسيار نابسامان اقتصاد جهاني در نهايت تبعات خود را براي ما نيز بر جاي گذارد.

اين درحاليست که آلمان با يکي از پوياترين اقتصاد هاي اروپا بيشترين ميزان صادرات جهان را در اختيار دارد.

از سوي ديگر در هفته جاري با توجه به بحران مالي بوجود آمده در جهان، دولت ائتلافي آلمان نيز طرح نجات اقتصادي 50 ميليارد يورويي اين کشور را پذيرفت.

آلمان که بزرگترين اقتصاد اروپا به شمار مي‌رود با افزايش بيکاري‌ها و رسيدن تعداد بيکاران به 3 ميليون نفر ناچار به روي آوردن به طرحي جامع شده است.

گرچه جزئيات طرح فوق هنوز کامل اعلام نشده است اما گزارش‌هاي اوليه حاکي از آن است که مبلغ فوق براي سرمايه‌گذاري در بخش راه آهن، جاده‌ها و مدارس به کار گرفته خواهد شد.

توافق براي اين طرح ، ميان سوسيال دمکرات‌ها و حزب دمکرات مسيحي صورت گرفته تا شايد بتوانند در اولين قدم از بيشتر شدن آمار بي‌کاري در اين کشور جلوگيري کنند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: