جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 28 دی 1387     
ديگر شاهد اتلاف وقت و هزينه محققان نخواهيم بود

به گزارش صنعت نيوز ،وزير صنايع و معادن يکي ازنقايص بخش صنعت و معدن کشور را موازي کاري و چند باره کاري اعلام کرد و گفت : با گشايش سامانه پژوهش صنعت و معدن دانشگاه تهران از اين پس اين مشکل برطرف خواهد شد .

علي اکبر محرابيان در مراسم اختتاميه نمايشگاه دستاوردهاي نوآوري در بخش صنعت و معدن با بيان اينکه ديگر شاهد اتلاف وقت و هزينه محققان نخواهيم بود افزود : از اين پس محققان ضمن اگاهي از ابتکارات و تحقيقات قبلي مي توانند با استفاده از انها ضمن پرهيز از دوباره کاريها نواوريها را در بخش صنعت و معدن سرعت دهند .

وزير صنايع و معادن بيشترين رشد اقتصادي کشور را مربوط به بخش صنعت و معدن دانست گفت : ظرفيتي که در صنعت ايجاد کرده ايم مازاد نياز کشور است و صادر مي شود .

وي ميزان صادرات بخش صنعت و معدن را در 40 ماه فعاليت دولت نهم 41 ميليارد دلار اعلام کرد و گفت: اين بخش روز به روز در حال رشد است و ارزش افزوده خوبي براي اقتصاد کشوربه همراه دارد .

محرابيان با تاکيد بر ضرورت نواوري در برخي از حوزه هاي صنعت اظهار داشت : تا اين چرخه توليد تکميل نشود به ارزش افزوده خوبي دست نخواهيم يافت .

در مراسم اختتاميه نمايشگاه دستاوردهاي نوآوري در بخش صنعت و معدن تفاهمنامه همکاري تشکيل کنسرسيوم تحقيقاتي براي طراحي و ساخت واحدهاي نيمه صنعتي ، اتانول ، مواد سلولزي و آنزيم ميان محسن حاتم معاون برنامه ريزي توسعه و فنآوري وزارت صنايع و معادن و روساي دانشگاههاي صنعتي شريف ، علم و صنعت ، دانشگاه شيراز و شهيد بهشتي و مدير عامل بانک کشاورزي امضاء شد .

همچنين به منظور توسعه بومي سازي خودروهاي هيبريدي و تجاري سازي محصولات در ايران خودرو ياد داشت تفاهمي ميان معاون برنامه ريزي توسعه و فنآوري وزارت صنايع و معادن و احمد قلعه باني رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ، حميد رضا اميري نيا رئيس دفترفنآوريهاي رياست جمهوري و منوچهر منطقي مدير عامل ايران خودرو و فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران امضا شد .

يادداشت تفاهم ديگري نيز با موضوع تحقيقات و پژوهش دستيابي به دانش فني خودروهاي" مايد هيبريد" و امکان سنجي توليد انبوه اين نوع خودروها ، ميان حاتم معاون برنامه ريزي توسعه و فناوري وزارت صنايع و معادن و احمد قلعه باني رئيس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران، منطقي مدير عامل ايران خودرو و فرهاد رهبر رئيس دانشگاه تهران امضاء شد .

همچنين در مراسم اختتاميه اين نمايشگاه ، شرکت هاي برتر لوح تقدير دريافت کردند .

نمايشگاه دستاوردهاي نوآوري و فنآوري بخش صنعت و معدن از 23 دي ماه تا امروز در مصلاي تهران داير بود و حدود 500 شرکت و 30 دانشگاه و موسسه پژوهشي 1500 طرح را در ان به نمايش گذاشتند .

 ShowImage2.jpg

درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: