جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: چهارشنبه، 21 تير 1396     
اوج مصرف برق ۵۳ هزار و ۵۲۵ مگاوات

 

به گزارش صنعت نیوز ، اوج مصرف برق در این روزها قصد پایین آمدن ندارد و در یک روند شتابان پرمصرف قرار گرفته است، به طوری که در روز گذشته بازهم در محدوده 53 هزار مگاوات باقی ماند.

اوج مصرف برق در روز گذشته (سه‌شنبه) بازهم روی خط 53 هزار و 525 مگاوات باقی ماند، عددی که تا پیش از روز چهارشنبه گذشته می‌توانست به عنوان رکورد بی‌سابقه مصرف برق تلقی شود.

این میزان مصرف برق در حالی برای روز گذشته ثبت شد که در مدت مشابه سال گذشته اوج مصرف برق 48 هزار و 482 مگاوات بوده است و این یعنی افزایش بیش از 5 هزار مگاوات مصرف برق نسبت به مدت مشابه سال قبل.

مصرفی که به نظر می‌رسد عمدتاً در بخش غیر مولد در حال اتفاق است و این معنایی جز هدر رفت سرمایه‌های ملی کشور نمی‌تواند داشته باشد.

شاید به همین خاطر است که در این روزها یکی از راه حل‌های بسیار ساده و البته موثری که از سوی کارشناسان صنعت برق برای مدیریت مصرف تجویز می‌شود، این است که شهروندان می‌توانند با قراردادن کولرهای آبی روی «دور کُند» و قرار دادن کولرهای گازی بر روی «25 درجه» به منافع ملی و صنعت برق کشور کمک شایانی بکنند.

گزارش‌ها حاکی از این است که علت تأکید مستمر مسئولان وزارت نیرو بر روی وسایل سرمایشی و دقت در انتخاب آن‌ها، این است که این وسایل به تنهایی بیش از «یک سوم» از مصرف برق کشور را در بر می‌گیرند.

همچنین گزارش‌های روز گذشته نشان می‌دهد میزان مبادلات برق در این روز برابر با یک هزار و 853 مگاوات بوده که سهم صادرات برق یک هزار و 288 مگاوات و سهم واردات 565 مگاوات است.

میزان مصرف برق صنایع نیز برابر با 4 هزار و 145 مگاوات بوده که نسبت به روز دوشنبه حدود 300 مگاوات افزایش داشته است.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: