جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 11 دی 1397     
انحصار در تامین قطعه صنعت خودرو کشور را نابود می کند

به گزارش صنعت نیوز، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:انحصار در تامین قطعه صنعت خودرو کشور را نابود می کند
 
 

روح الله بابایی صالح عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم برخورد دولت با حاشیه سازان صنعت خودرو کشور گفت: در جلسه ای که در فراکسیون مستقلین با حضور وزیر صمت برگزار شد بر حمایت از صنعت قطعه سازی کشور تاکید شد زیرا قطعا باید در شرایط حساس کنونی، دولت با حاشیه سازان در صنعت خودرو و قطعه سازی کشور برخورد کند و مانع از ایجاد مشکلات جدید در این صنعت مهم شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت شرکت عظام به عنوان لیدر تولید قطعه در کشور در شهر قزوین علاوه بر اشتغالزایی برای تعداد کثیری از جوانان زمینه را برای داخلی سازی تولید قطعه در کشور با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی فراهم نموده است.

روح الله بابایی صالح تصریح کرد: با توجه به حجم بالای اشتغالزایی توسط قطعه سازان باید دولت اهتمام جدی در حل مشکلات آنان داشته باشد زیرا در حال حاضر بزرگترین معضل کشور بیکاری جوانان است که زمینه ساز مشکلات اجتماعی می شود لذا با توجه به نقش قطعه سازان در حل این معضل باید از آن ها به صورت جدی حمایت شده و با گروه هایی که برای این قشر از صنعت مشکل ایجاد کرده و تلاش می کنند رقیبان را از گردونه تولید خارج کنند به طور جدی برخورد شود .

وی گفت: در شرایطی که صنعت خودرو و قطعه سازی کشور روزهای سختی را می گذراند و هجمه زیادی به قطب قطعه سازی کشور وارد می شود ضروری است در سالی که با نام حمایت از کالای ایرانی نام گذاری شده است از این تولید کنندگان داخلی حمایت های جدی تری صورت پذیرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت بیشتر خودروسازان از قطعه سازان گفت: با توجه به تعدیل نیروی قطعه سازان و توقف خطوط تولید متوجه می شویم که حمایت خودروسازان از قطعه سازان کافی نیست و باید در این زمینه تصمیمات جدی تری اتخاذ شود.  

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر قطعه سازی عظام در کشور گفت:باید از سنگ اندازی و ایجاد مشکل برای قطعه سازان جلوگیری شود زیرا انحصار در صنعت خودرو و تامین قطعه علاوه بر نابودی صنعت قطعه سازی و خودروسازی موجب بوجود آمدن معضلات اجتماعی ناشی از بیکاری جوانان و تعدیل نیرو می شود.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: