جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 5 شهريور 1388     
بهره برداری از شرکت گسترش گازهای برودتی ، بزرگترین و نخستین تولید کننده انواع گازهای مبرد

به گزارش صنعت نیوز، همزمان با هفته دولت طرح تولید گازهای مبرد( سرد کننده) با حضور مهندس احمد قلعه بانی رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مقامات استان قزوین در شهرک صنعتی کاسپین به بهره برداری رسید.

مهندس قلعه بانی معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در این مراسم ضمن تبریک هفته دولت و سالگرد شهادت شهیدان رجایی و باهنر گفت در سالهای اخیر با حمایت وزارت صنایع ومعادن و تلاش ایدرو بخش صنایع پیشرفته و نوین شاهد شکوفایی و توسعه روز افزونی بوده است وی با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع پیشرفته در حوزه کاری وماموریت های سازمان گسترش اظهار داشت : از30 طرحی که درسال گذشته افتتاح کردیم، ‌50 درصد در حوزه صنایع پیشرفته  بوده است و این نشان دهنده اهمیتی است که سازمان برای این گونه صنایع قائل است. رئیس هیات عامل سازمان گسترش افزود هر چند میزان اشتغال زایی این بخش کم است اما بازده این طرح ها بالا است و در سایه حمایت های دولت محترم امسال ما شاهد افتتاح چند طرح از جمله طرح واکسن تب برفکی ،‌کارتک سیستم ،‌صمغ زانتان و... در حوزه صنایع پیشرفته خواهیم بود.

در این مراسم مهندس رخشا مدیر عامل شرکت گسترش گازهای برودتی پارسیان هم با اشاره به اینکه ایران در زمینه های تولید  گازهای مبرد جزو کشورهای پیشرو تلقی می شود گفت خالص سازی گازهای هیدورکربنی سبک ، تولید نرمال بوتان و ایزو بوتان و افزایش ظرفیت تولید محصولات مبردهای ترکیبی سری 400  از جمله برنامه های آینده این شرکت می باشد.

گفتنی است این طرح با هدف تولید و عرضه 2600 تن انواع گاز سرد کننده اجرا شده است که در یخچال ها ،‌چیلرها ،‌سردخانه ها ، ‌صنایع خود روسازی و دیگر صنایع برودتی کاربرد دارد. بهره برداری از واحد تولیدی گازهای سرد کننده ،‌21 میلیون دلار صرفه جویی ارزی سالیانه به همراه دارد، ضمن آنکه با بهره برداری از این واحد تولیدی برای 32 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می شود . کل سرمایه گذاری برای احداث این طرح ، حدود 130 میلیارد ریال است. با توجه به وضعیت آب و هوایی و مصرف بالای گازهای سرد کننده در منطقه ، ایجاد یک واحد تولیدی گازهای مبرد با توجه به قابلیت دسترسی به مواد اولیه مناسب و نگاه به بازار منطقه ، نقطه عطفی در صنعت کشور محسوب می شود. گازهای تولیدی از نسل سوم گازهای مبرد بوده و فاقد اثر تخریبی بر لایه اوزن می باشد و بعلاوه تاثیر بسیار ناچیزی بر پدیده گرم شدن زمین دارد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: