جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 7 شهريور 1388     
سر اسبي رومي در چاهي آلماني پيدا شد

به گزارش خبرنگار گروه گردشگری صنعت نیوز، پيکره‌اي مطلا و برنزي از سر مجسمه‌ اسبي رومي، به دست باستان‌شناسان آلماني از اعماق چاه بيرون کشيده شد.

اين کشف منحصر به فرد در ادامه کاوش‌هايي است که از سال 1993 تاکنون با به دست آمدن سرنخ‌هايي از وجود مجسمه يک اسب سوار رومي و اسبش در شهرکي باستاني در ايالت هس آلمان صورت گرفته بود.

به گفته باستان‌شناسان، اين مجسمه برنزي، از مهم ترين آثاري است که تاکنون از مناطق قديمي رومي نشين آلمان به دست آمده‌اند. آثاري که در هيچ جاي ديگر اين کشور ديده نشده اند.

محققان، قدمت اين مجسمه را به سال‌هاي چهارم و سوم پيش از ميلاد و زمان حکومت امپراتور آگوستوس نسبت داده اند. به گفته باستان‌شناسان، در اين سال‌ها سکونتگاهي رومي در اين منطقه گسترش يافته بود که پس از گذشت چند سال در نبرد با سربازان آلماني کاملا خالي از سکنه شد.

اوا کوهن هوئرمن، سرپرست تيم تحقيق گفت:‌ به احتمال زياد فاتحان آلماني پس از جداکردن سر طلايي اين اسب آن را طي مراسمي به چاه افکندند.

وي افزود: خوشبختانه، وجود آب در چاه سبب سالم ماندن اين سر طلاکاري شده پس از گذشت دو هزار سال شد و آنرا براي تحقيق پژوهشگران آماده نگاه داشت.

کارشناسان درصددند پس از مرمت اين اثر باستاني که نزديک به دوسال طول خواهد کشيد، آنرا در موزه مرکزي ايلات هس به نمايش بگذارند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: