جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 8 شهريور 1388     
تعاونی های اعتباری هم بانک می شوند

معاون نظارت و توسعه تعاونی های وزارت تعاون از برنامه ریزی برای تشکیل اولین بانک غیردولتی تعاون با تجمیع تعاونی های اعتباری آزاد خبر داد و گفت: با بانک مرکزی در این باره وارد مذاکره شده ایم.

عبدالمجید غریب رضا در گفتگو با مهر از برنامه ریزی برای تجمیع تعاونی های اعتبار آزاد برای تشکیل اولین بانک غیردولتی تعاون خبر داد و گفت: تعاونی های اعتبار آزاد اولین گروه از فعالان در بخش تعاون محسوب می شوند که داوطلب تشکیل بانک  غیردولتی تعاون هستند.

معاون نظارت و توسعه تعاونی های وزارت تعاون اظهار داشت: در این رابطه با بانک مرکزی یک کارگروه مشترک تشکیل دادیم و طی آن به صورت هفتگی روند تبدیل شرکتهای تعاونی اعتبار آزاد را به بانک غیردولتی بررسی می کنیم.

غریب رضا شرط تشکیل بانک غیردولتی تعاون را تشکیل شرکتهای تعاونی سهامی عام بر اساس اصل 44 قانون اساسی دانست و بیان داشت: در حال حاضر شرایط تشکیل این بانک با کارگروه مشترک بانک مرکزی بررسی می شود تا از این طریق امکان تعیین ضوابط بانک غیردولتی تعاون فراهم شود.

به گفته وی این طرح جدید مشترک وزارت تعاون و بانک مرکزی می تواند به نحوی ساماندهی تعاونی های اعتباری آزاد نیز تلقی شود.

معاون وزیر تعاون خاطر نشان کرد: نوع دیگری از تعاونی های اعتباری نیز وجود دارند که به صورت کارمندی و کارگری تشکیل می شوند و آنها از شمول این طرح خارج هستند.

غریب رضا شرط حضور تعاونی های اعتباری کارمندی و کارگری در طرح ساماندهی تعاونی های اعتبار و تشکیل بانک غیردولتی تعاون را راه اندازی تعاونی سهامی عام بر اساس قانون اصل 44 اعلام کرد.

وی در پایان اظهار کرد: در غیر این صورت تعاونی های اعتباری کارگری و کارمندی می توانند به کار خود ادامه دهند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: