جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 9 شهريور 1388     
طلا فروشی که طلا نمی فروخت

طلا فروشي كه در بازار تجريش طلاي با عيار پايين را به جاي طلاي قديمي مي‌فروخت، توسط اداره كل استاندارد استان تهران شناسايي و تحويل مقامات قضايي شد.

به گزارش مهر، مهدي‌ پورهاشم، مديركل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان تهران در اين باره گفت: خبري از سوي يكي از مشتريان طلافروشي به نام گالري نفيس به اداره استاندارد رسيد، مبني بر اين كه اين طلا فروش در پاساژ قائم تجريش آويزي را با نام طلاي قديمي و با قيمتي بالا به فروش رسانده و خريدار نيز به عيار مصنوع فروخته شده شك دارد.

وي افزود: براساس اين خبر، كارشناسان اداره استاندارد با مراجعه به اين طلافروشي و بازرسي محل و بررسي طلاهاي در معرض فروش، به صحت اين گزارش پي بردند و براي اطمينان بيشتر 3 نمونه از مصنوعات موجود را به منظور آزمايش در اداره استاندارد توقيف كردند.

پورهاشم خاطرنشان كرد: پس از آزمايش نمونه‌هاي توقيفي مشخص شد عيار اين طلا 4 و حداكثر 6 است كه به عنوان طلاي قديمي با قيمت‌هاي بسيار بالا به فروش رسيده است. مديركل استاندارد تهران گفت: فروشنده طلاي مذكور با آگاهي كامل به فروش طلاي تقلبي و عدم ارائه فاكتور اقدام كرده است.

پورهاشم گفت: متاسفانه طبق گزارش كارشناسان اداره كل استاندارد استان تهران، مشابه اين طلا در بازار تهران و بعضي مغازه‌هاي سطح شهر موجود است و اين اداره كل با جديت اين موضوع و مشابه آن را دنبال مي‌كند.

پورهاشم يادآور شد: همان طور كه در گذشته نيز از طريق رسانه‌ها اعلام كرده‌ايم، فروشندگان مصنوعات طلا و ... موظف هستند از مراكزي خريد كنند كه محصولات آنها داراي علامت استاندارد و كدشناسايي باشد، مردم نيز هنگام خريد دقت كنند مصنوعي را خريداري كنند كه داراي اين دو علامت باشد.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: