جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: دوشنبه، 9 شهريور 1388     
تغییر تاریخ برگزاری هجدهمین نمایشگاه بین المللی فرش

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی صنعت نیوز، رئیس مرکز ملی فرش ایران اعلام کرد : هجدهمین نمایشگاه فرش دستبافت ایران از سوی مرکز ملی فرش ایران از یکم تا هفتم مهر ماه سال جاری و با هدف معرفی و توسعه صادرات فرش دستبافت ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

دکتر مرتضی فرجی در گفتگو با صنعت نیوز گفت : این نمایشگاه که دوره های پیشین آن در هفته نخست شهریور ماه هر سال برپا می شود ، در سال جاری به دلیل تقارن با ماه مبارک رمضان به هفته نخست مهر ماه موکول شده است.

وی افزود : شرکت بازرگانی بین المللی ایدرو به عنوان مجری نمایشگاه هجدهم انتصاب شده است ودر راستای حمایت از هنر – صنعت فرض دستبافت ، هزینه در اختیار قرار گرفتن هر متر مربع غرفه در فضای سر پوشیده نمایشگاهی به همراه تجهیزات نمایشگاهی در ارزان ترین حالت خود به میزان 350000 ريال تعیین شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات ویژه ای برای مراکز دانشگاهی در نظر گرفته شده است که بر اساس آن با تأیید مرکز ملی فرش ایران ، مراکز علمی و دانشگاهی برای مشارکت و بر پا کردن غرفه در هجدهمین نمایشگاه فرش دستبافت ایران ، از تخفیف ویژه ای بهره مند می شوند. این مراکز می توانند غرفه ای با تجهیزات و در فضای سرپوشیده تا سقف 12 متر مربع با بهای 250000 ريال برای هر متر مربع در اختیار بگیرند و مازاد بر آن با قیمت مصوب 350000 ريال برای هر متر  مربع واگذار خواهد شد.

فرجی گفت : بر پایی نمایشگاه عکس فرش دستبافت از عکس های برگزیده مسابقه عکس فرش دستبافت و نیز برگزاری مسابقه انتصاب برترین فرش دستبافت از جمله برنامه های جنبی نمایشگاه هجدهم است.

در عین حال مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران در گفت و گو با صنعت نیوز، گفت: برخی از تجار ممکن است از تغییر  تاریخ نمایشگاه از شهریور به مهر ماه آگاه نشوند . همچنین بخشی از بازار داخلی فرش هر سال در نمایشگاه فرش می باشد که ممکن است به دلیل تقارن نمایشگاه با اول مهر و بازگشایی مدارس، کاهش یابد.

جلال الدین بصام افزود : البته بحران جهانی اقتصاد کماکان ادامه دارد و بازار جهانی فرش هنوز در رکود به سر می برد و تجار برای فروش فرش شان در خارج با مشکل مواجهند . اگر بازار جهانی از رکود خارج شود بازرگانان و خریداران خارجی اقدام به خرید فرش می کند حتی اگر تاریخ نمایشگاه تغییر کرده و یا اطلاع رسانی انجام نشود یعنی مانع اصلی در حال حاضر بحران جهانی است.

وی گفت : نمایشگاه امسال از لحاظ کیفیت و کمییت به مراتب از سال گذشته بهتر خواهد بود . یعنی حجم بیشتری از تولیدات با کیفیت بهتری عرضه خواهد شد ولی می توان حدس زد که بازار خرید وضع مناسبی نخواهد داشت.

مدیر عامل شرکت سهامی فرش ایران در رابطه با راه کار مقابله با بحران در بازار فرش گفت : زمانی بحران در آسیای جنوب شرقی اتفاق افتاد و الآن در اروپا و آمریکا رخ داده است. ما باید بازارمان را به کشورهایی منتقل کنیم که از بحران خارج هستند. یعنی اگر درحال حاضر 17 کشور هدف داریم این تعداد را به 40 کشور برسانیم تا اگر جایی بحران اتفاق افتاد ما بازارهای دیگر خود را داشته و فعالیت هایمان را توسعه دهیم.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: