جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 10 شهريور 1388     
بيش از 37 ميليارد دلار؛ سرمايه گذاري خارجي در ايران

به گزارش خبرنگار گروه سرمایه صنعت نیوز، بيش از 37 ميليارد دلارسرمايه گذاري خارجي در کشور به تصويب رسيده و 6 ميليارد دلار ان تاکنون جذب شده است.

معاون وزير اقتصاد و رئيس سازمان سرمايه گذاري و کمک هاي اقتصادي و فني ايران در مراسم بهره برداري واحد توليد نوشيدني هاي ميوه اي در شهرستان ساوه گفت: در سال گذشته 1/5 ميليارد دلارسرمايه گذاري خارجي در بخش توليد کشورمان بکارگرفته شده است.

بهروز عليشيري با بيان اينکه گرايش سرمايه گذاران خارجي براي فعاليت در بخش هاي صنعتي و معدني کشورمان بيش ازديگر بخش ها ست گفت: محيط اقتصادي ايران يکي از امن ترين و دولت ايران از خوش حساب ترين دولتهاي منطقه است.

رئيس سازمان سرمايه گذاري و کمک هاي اقتصادي و فني ايران افزود: با توجه به اجراي اصل 44قانون اساسي و تقويت بخش خصوصي در فعاليتهاي اقتصادي زمينه فعاليتهاي اقتصادي و جذب سرمايه گذار خارجي در کشور فراهم شده است .

وي توسعه فعاليتهاي اقتصادي و سرمايه گذاري خارجي را عامل اصلي پيوند صنعت داخل با خارج از کشور،افزايش توليد ،صادارت و کاهش بيکاري دانست و گفت: بهبود فضاي کسب و کار از جدي ترين اقدامات اين سازمان است که بايد تلاش کنيم تا شرايط مناسب تري براي حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي در کشور ايجاده شود.

معاون وزير اقتصاد کشور حذف قوانين و مقررات دست و پاگير اداري،ايجاد ستاد هاي سرمايه گذاري استاني و رسيدگي به مسائل و مشکلات سرمايه گذاران و بازنگري جدي فضاي کسب و کار کشور را از مهترين محورهاي فعاليت سازمان سرمايه گذاري وکمک هاي اقتصادي و فني ايران اعلام کرد .

واحد توليد نوشيدني هاي ميوه اي در شهرستان ساوه با سرمايه گذاري خارجي به بهره برداري رسيد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: