جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 12 شهريور 1388     
میهمانی یک هفته‌ای"گداها"در شهرداری

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران گفت: متكديان پس از جمع آوري و بعد از يك هفته مهماني در شهرداري دوباره به چهارراه‌هاي شهر برگشته و به تكدي‌گري مشغول مي‌شوند.

مهدي چمران در گفت‌وگو با فارس درباره واگذاري ساماندهي متكديان به شهرداري تهران، اظهار داشت: بنده فكر مي‌كنم از لحاظ قانوني اين كار به عهده شهرداري تهران نيست؛ ولي زحمت اين كار كماكان بر دوش شهرداري است و آن‌ها اين كار را انجام مي‌دهند.

وي افزود: براي متكديان سرويس‌هاي خاصي وجود دارد ولي تعداد آنان آن قدر زياد است كه شهرداري بايد با نيروي انتظامي هماهنگ شود تا بتواند اين كار را به خوبي انجام دهد.

چمران اظهار داشت: كارتن‌‌خواب‌ها را شب‌ها با سرويس‌هاي مخصوص جمع مي‌كنند ولي از يك طرف آنها را جمع‌آوري كرده و از طرف ديگر دوباره اين افراد سر چهارراه باز مي‌گردند. مشكل اين است كه متكديان چند روزي مهمان شهرداري هستند و بعد از پذيرايي دوباره به سطح شهر بازمي‌گردند.

وي گفت: هنگام جمع‌آوري متكديان بايد از دادستاني، وزارت بهداشت و نيروي انتظامي حضور داشته باشند كه در اين زمينه با اين نهادهاي مسئول جلساتي تشكيل شده ولي همكاري لازم صورت نگرفته است.

رئيس شوراي اسلامي شهر تهران تصريح كرد: بايد يك اقدام ريشه‌اي براي رفع مشكل تكدي‌گري در تهران انجام شود.

وي يادآور شد: شهرداري متكديان را بعد از جمع آوري بايد چه كار كند؟ نمي‌تواند كه همين طور آنها را آنجا نگه داشت.

وي افزود: برخي از اين متكديان مريض هستند و بايد درمان شوند. يك عده پول ندارند و بهزيستي بايد به آنها كمك كند.

چمران گفت: سازمان بهزيستي، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، نيروي انتظامي، وزارت كشور و دادستاني از جمله دستگاه‌هايي هستند كه مي‌توانند درباره اين معضل با هماهنگي همديگر كاري انجام دهند.

وي افزود: بسياري از متكديان اتباع خارجي هستند كه به محض رها كردن آنها در مرز دوباره باز مي‌گردند و به طور كلي مي‌توان گفت: رسيدگي به اين موضوع كار پيچيده‌اي است.

به گفته چمران، كمتر شدن تعداد متكديان به شرايط مالي و اقتصادي كشور نيز بستگي دارد چرا كه برخي از آنها متكدي پولدار هستند و برخي ممكن است واقعاً نيازمند باشند كه بايد براي آنها شرايط مساعد اجتماعي فراهم شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: