جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: يکشنبه، 22 شهريور 1388     
رپسول از کشف يکي از بزرگترين ميادين گازي جهان در ونزوئلا خبر داد

به گزارش خبرنگار گروه نفت صنعت نیوز، رپسول، بزرگترين شرکت نفتي اسپانيا، از کشف يکي از بزرگترين ميادين گازي جهان در ونزوئلا با مشارکت شرکت اني ايتاليا، خبر داد.

سخنگوي شرکت رپسول Repsol اعلام کرد اين ميدان گازي احتمالا حاوي ذخايري برابر با حدود يک ميليارد و چهار صد ميليون بشکه نفت خام است ولي اين رقم غيرقطعي است و ازمايشها براي تعيين ميزان دقيق ذخاير ادامه دارد.

شرکت رپسول در بيانيه اي اعلام کرد منابع گازي اين ميدان که احتمالا بزرگترين ميدان گازي کشف شده در ونزوئلا است، براي تامين گاز اسپانيا براي بيش از پنج سال کفايت مي کند.

اين ميدان گازي در منطقه اي نزديک سواحل خليج ونزوئلا موسوم به کاردون چهارCardon 4 کشف شده است.

در ادامه اين بيانيه امده است که اين ميدان برون ساحلي فقط شصت متر عمق دارد و مساحت سطح ان احتمالا سي و سه کيلومتر مربع است.

بيانيه شرکت رپسول در تاييد اظهارات هوگو چاوز رييس جمهور ونزوئلا در مصاحبه با روزنامه ال پائيس در سفرش به اسپانيا است که در جريان ان با انتوني بروفائو رييس اين شرکت نيز ديدار کرد.

به گفته چاوز، با توجه به سرعت کشفيات گازي در ونزوئلا، ذخاير گازي اين کشور در بين ذخاير پنج قدرت گازي جهان قرار خواهد گرفت.

سخنگوي شرکت رپسول مي افزايد اين شرکت و شرکت اني Eni ايتاليا هر کدام سي و دو و نيم درصد سهام از توليدات اتي اين ميدان را از ان خود خواهند کرد و سي و پنج درصد ديگر سهام ان نيز در اختيار شرکت دولتي نفت ونزوئلا خواهد بود.

چاوز ديروز در اخرين مرحله از سفرش به اروپا و خاورميانه، با خوزه لوئيس رودريگز زاپاترو نخست وزير اسپانيا و خوان کارلوس پادشاه اين کشور ديدار کرد.

وي روز پنج شنبه پس از ديدار از بلاروس، ليبي، الجزاير، سوريه و ايران از مسکو وارد مادريد شده بود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: