جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: پنجشنبه، 26 شهريور 1388     
پديده دختران فراری در عربستان

شیعه آنلاین جديدترين بررسي‌هاي انجام شده محلي و ميداني و آمار نشان مي‌دهد در حال حاضر بيش از هزار دختر فراري در سراسر عربستان سعودي وجود دارد كه به دلايل گوناگون از خانه و خانواده خود فرار كرده و غرق در فساد مي‌شوند.

«ابراهيم محمد أمين» متخصص جامعه شناسي و جنايت از كشور عربستان سعودي طي گفت وگويي پس از اعلام اين خبر گفت: وجود اين عدد دختران فراري در عربستان سعودي، جاي نگراني شديد دارد، زيرا وجود اين آمار و ارقام و مقايسه آن با سنوات قبل نشان مي‌دهد پديده دختران فراري در عربستان طي يكي دو سال اخير به شدت افزايش يافته است و در صورت ادامه چنين روندي، در آينده نه چندان دور شاهد بحراني واقعي و غيرقابل كنترل در اين كشور خواهيم بود.

اين كارشناس يجامعه شناسي و جنايت در ادامه مي‌افزايد: البته معيار و تعريف ما در عربستان سعودي براي پديده دختران فراري، دو شبانه روز است. يعني هر دختري كه دو شبانه روز بدون اجازه والدين از خانه و خانواده خود دور باشد، دختر فراري به شمار مي‌رود. از همين رو اين مسأله اكنون در عربستان يك مشكل نيست بلكه به يك پديده و بحران تبديل شده است. مقامات دولتي و مسئول بايد هر چه سريعتر به فكر راه حل و چاره‌اي براي اين معضل باشند.

«ابراهيم محمد أمين» در ادامه اظهارات خود، پديده دختران فراري را به دو دسته تقسيم مي‌كند: فرار معنوي و فرار مادي، فرار معنوي يعني اينكه دختر از خانه و خانواده خود دور نشود اما به دليل مشكلات خانوادگي، بي محبتي، بي محلي، بي اعتنايي والدين و غيره، از اعضاي خانواده خود دل كنده و عزلت نشين مي‌شود اين مسأله به مرور مشكلات روحي، رواني و اجتماعي فراواني را براي دختر به وجود مي‌آورد. اما دسته دوم اين پديده كه فرار مادي است، به معني دور و جدا شدن از خانه و خانواده است. بهتر است بگوييم ترك خانه.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: