جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 28 شهريور 1388     
تعويق برنامه پرتاب کاوشگر روسيه به قمر فوبوس مريخ تا سال 2011

به گزارش خبرنگار گروه صنایع پیشرفته صنعت نیوز، روسيه از تعويق برنامه پرتاب کاوشگر خود به قمر فوبوس سياره مريخ ، تا سال دو هزار ويازده خبر داد .

يکي از منابع اگاه سازمان فضايي روسيه امروز با بيان اين مطلب اعلام کرد چشم انداز برنامه پرتاب کاوشگر فضايي فوبوس به قمر مريخ ، در کنفرانسي علمي که با شرکت دانشمندان علوم فضايي و شرکتهاي مرتبط با صنايع هوافضا در اين کشور برگزار شد ، مورد بررسي قرار گرفت . وي افزود کانون مذاکرات ، بيشتر بر محور تعويق برنامه پرتاب اين سفينه فضايي تا سال دوهزار و يازده متمرکز بود .

اين در حاليست که فضاپيماي فوبوس حامل ماهواره اکتشافي اعزامي به قمر مريخ قرار بود ماه اينده به فضا پرتاب شود .

در چارچوب اين برنامه فضايي قرار است کاوشگر فضايي بدون سرنشين روسيه موسوم به فوبوس - گرانت ، به منظور نمونه برداري از خاک ، بر سطح قمر فوبوس مريخ فرود بيايد .

اين کاوشگر قرار بود به همراه يک کاوشگر چيني ماه اينده از پايگاه فضايي بايکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شود .

برخي کارشناسان روسي علت احتمالي تعويق اين برنامه را ، اضافه شدن کاوشگر يکصد و ده کيلوگرمي چين و تحميل اضافه بار ان بر موشک حامل اين کاوشگرها عنوان کرده اند .

به گفته اين دانشمندان ، طراحان روسي مجبور شدند نوع موشک حامل اين کاوشگرها را از سايوز به زنيت تغيير دهند و همين امر مستلزم انجام ازمايشهاي بيشتر براي اين ماموريت پيچيده و در نتيجه تعويق زمان پرتاب موشک شده است .

گفتني است مدارگرد مريخ چين موسوم به اينگوئو - يک Yinghuo-1 که به منظور کاوش در فضاي کره مريخ براي جستجوي اب طراحي شده است ، در ماه اوت به روسيه منتقل شد .

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: