جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 10 فروردين 1389     
اعتراض سفير ايران در ایتالیا

ایرنا: سفير ايران در ايتاليا در ديدار با جانشين دادستان کل ميلان به نحوه طرح پرونده دو تبعه ايراني در ايتاليا و همچنين سوء استفاده برخي از رسانه ها از آن اعتراض کرد و خواستار رسيدگي سريع تر به اين موضوع شد.

"سيد محمد علي حسيني " و "ارماندو اسپاتارو" روز دوشنبه در ميلان با يکديگر ملاقات کردند و همکاري هاي ايران و ايتاليا در زمينه هاي مختلف را مورد بحث قرار دادند.

سفير ايران در ايتاليا در اين ديدار ضمن برشمردن منافع و فرصت هاي مشترک بين دو کشور ، براهميت استفاده از اين فرصت ها تاکيد کرد.

حسيني همچنين تروريسم و افراط گرايي و جرايم سازمان يافته فرا مرزي و قاچاق مواد مخدر را از نگراني هاي دو کشور ذکر کرد و گفت :همکاري نزديک تر دستگاه هاي قضايي، سياسي و امنيتي دو طرف براي فائق آمدن بر اين نگراني ها امري ضروري است.

سفير ايران در ايتاليا به نحوه طرح پرونده دو تبعه ايراني در ايتاليا به اتهام قاچاق اسلحه و همچنين سوء استفاده برخي از رسانه ها از آن اعتراض کرد و خواستار رسيدگي سريع تر به اين پرونده شد.

حسين

ي با اشاره به پرونده "حميد معصومي نژاد " و " علي دميرچي لو" ، آزادي سريع آنان را مورد تاکيد قرار داد و از جانشين دادستاني کل ميلان خواست در مدت زمان رسيدگي به اين پرونده اين دو تبعه ايراني از آزادي برخوردار شوند.

جانشين دادستاني کل ميلان نيز در اين ديدار همکاري بين دوکشور و همکاري هاي بين المللي در برخورد با جرايم سازمان يافته، تروريسم بين الملل و قاچاق مواد مخدر را امري ضروري دانست و براهميت رايزني و تبادل نظر ميان مسوولان دوکشور در اين خصوص تاکيد کرد.

"ارماندو اسپاتارو" ضمن ارائه گزارشي از روند رسيدگي به پرونده دو تبعه ايراني ، هرگونه سوء استفاده از اين موضوع عليه جمهوري اسلامي ايران را محکوم کرد.

وي يادآور شد: اکثر متهمان اين پرونده از اتباع ايتاليا هستند.

جانشين دادستاني کل ميلان در اين ديدار اطمينان داد مراحل مختلف اين پرونده به سرعت دنبال شود.

پليس مالياتي ايتاليا 12? اسفند ماه از دستگيري هفت نفر به اتهام قاچاق اسلحه به ايران خبر داد.

ساعتي پس از خبر دستگيري اين افراد، جانشين دادستاني شهر ميلان در شمال ايتاليا، کنفرانس خبري تشکيل داد و با اعلام خبر دستگيري هفت نفر ، بدون رسيدگي قضايي از حميد معصومي نژاد و علي دميرچي لو، بعنوان متهمان پرونده قاچاق تسليحاتي به ايران نام برد و پرونده را پيش از رسيدگي قضايي به مسير رسانه‌اي هدايت کرد.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: