جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: سه شنبه، 10 فروردين 1389     
تنبل‌ها بیشتر از سیگاری‌ها می‌میرند

تنبلی بیشتر از استعمال دخانیت افراد را به مرگ زودرس مبتلا می کند.

به گزارش سرویس جامعه فردا و به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج تحقیقاتی که در موسسه بهداشتی و درمانی پایتخت شیلی انجام شده، نشان می دهد نسبت افرادی که بخاطر تنبلی به مرگ زودرس مبتلا شده اند بیشتر از افرادی که بخاطر مضرات استعمال دخانیات فوت کرده اند.

این مطالعه علمی بر اساس تحقیقات میدانی در بازه زمانی پنج ساله و بر روی بیش از پنجاه هزار نفر از بیست شهر در آمریکای جنوبی صورت گرفته است. در این تحقیقات مشخص شده است 6800 نفر از افراد بالای سی و پنج تا شست ساله ای که در سال 2005 فوت کرده اند، هیچ گونه فعالیت ورزشی نداشته‌اند.

آن ها تماما افراد تنبلی بوده اند که اکثر وقت خود را یا صرف مشاهده تلویزیون می کره اند و بدون فعالیت می نشسته اند و همچنین بیشتر برای رفت و آمد خود از ماشین استفاده می کرده اند. این افراد اکثرا از طبقه های اجتماعی متوسط بوده اند. در مقابل این گروه تنها 5700 نفر بخاطر استعمال دخانیات و یا سرطان ریه فوت کرده اند.

یکی از پزشکان ناظر در این تحقیقات می گوید: تنبلی خود مستقیما باعث مرگ افراد نمی شود، بلکه تبعات تنبلی و کم تحرکی سبب بیماری های مختلفی همچون چاقی مفرط و یا ایجاد چربی در بدن می شود. او می افزاید تنبلی در جوانان شیوع بیشتری هم دارد.

وی می افزاید: 37 درصد مرگ و میر مردان در سال 2005 مربوط به کم تحرکی آنانن بوده است که این نسبت در زنان به نسبت 30 درصد بوده است.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: