جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 14 فروردين 1389     
جاذبه‌هاي بوشهر مورد توجه گردشگران قرار گرفت

به گزارش خبرنگار گروه گردشگری صنعت نیوز، جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و گردشگري استان بوشهر در ايام نوروز مورد توجه گسترده گردشگران اين استان قرار گرفت و بازديد گردشگران از اين جاذبه‌ها نسبت به سال‌هاي گذشته با افزايش رو به رو بود.

مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان بوشهر ضمن بيان اين مطلب افزود: در نوروز 89 شاهد افزايش گردشگران ورودي به اين استان در مقايسه با سال‌هاي گذشته بوديم به طوريکه بوشهر به عنوان يکي از شش استان اول کشور در حوزه ماندگاري مسافر معرفي شد.

احمد دشتي ادامه داد: مهمترين بازخورد افزايش ميزان مسافران ورودي به اين استان و به دنبال آن افزايش مدت ماندگاري مسافران توسعه اقتصاد گردشگري از طريق راه‌اندازي بازارچه‌هاي فروش توليدات استان همچون شيلات، خرما و صنايع‌دستي بود که با استقبال گسترده گردشگران مواجه شد.

وي از برگزاري جشنواره‌هاي گردشگري نيز به عنوان ديگر برنامه‌هاي ستاد تسهيلات سفر اين استان در ايام نوروز ياد کرد و متذکر شد: از جشنواره‌هاي برگزار شده در اين ايام مي‌توان به جشنواره خليج‌فارس در کنار مجموعه رييس علي دلواري، جشنواره هفت‌سين و ميگو در بوشهر و جشنواره گردشگري روستايي در گناوه اشاره کرد که شاهد استقبال گردشگران از اين جشنواره‌ها بوديم.

مديرکل ميراث‌فرهنگي بوشهر همچنين به انجام مرمت‌هاي اضطراري برخي از ابنيه تاريخي استان در پيش از نوروز به منظور بازديد مسافران نوروزي اشاره کرد و اظهار داشت: مجموعه رييس علي دلواري، کاروانسراي مشير برازجان و برخي از بقاع متبرکه در پيش از نوروز مورد مرمت اضطراري قرار گرفتند.

 
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: