جستجو

آرشيو

تماس با ما

درباره ما

صفحه نخست

 
تاريخ درج: شنبه، 14 فروردين 1389     
حداقل سهمیه ماهانه بنزین درسال89

مهر: رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه میزان سهیمه بنزین خودروها در سالجاری به کمتر از 60 لیتر در ماه کاهش پیدا نخواهد کرد، اظهار داشت: هم اکنون سهمیه بنزین سه ماهه نخست سال تعیین شده است، اما هنوز تصمیمی در مورد تعیین سهیمه بنزین خودروها در دوره سه ماهه تابستانی گرفته نشده است.

محمد رویانیان درباره آخرین تصمیمات گرفته شده درباره وضعیت نظام سهمیه بندی بنزین در سال 1389 گفت: با اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه ها قطعا تغییراتی در میزان سهمیه، نظام سهمیه بندی و قیمت بنزین ایجاد می شود.

این عضو کابینه دولت با تاکید بر اینکه اگر قانون هدفمندی یارانه ها اجرایی نشود سهمیه بندی بنزین همچون روال گذشته ادامه می یابد، تصریح کرد: از این رو سهمیه بنزین خودروها نسبت به سال 1388 کمی کاهش می یابد.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با بیان اینکه میزان سهیمه بنزین خودروها در سالجاری به کمتر از 60 لیتر در ماه کاهش پیدا نخواهد کرد، اظهار داشت: هم اکنون سهمیه بنزین سه ماهه نخست سال تعیین شده است، اما هنوز تصمیمی در مورد تعیین سهیمه بنزین خودروها در دوره سه ماهه تابستانی گرفته نشده است.

پیش از این برای سه ماهه نخست سالجاری 260 لیتر سهمیه بنزین دوره بهاری و ویژه نوروز اختصاص یافته بود که برای بنزین سهمیه ای 100 تومان، بنزین سوپر 150 تومان، قیمت بنزین آزاد 400 تومان و قیمت بنزین سوپر آزاد 550 تومان قیمت تعیین شده است.

سهیمه بندی گازوئیل فعلا منتفی است

وی در ادامه در مورد سرنوشت نحوه عرضه و قیمت گازوئیل در سالجاری توضیح داد: درباره چگونگی عرضه گازوئیل بر اساس قانون هدفمند شدن یارانه ها عمل می کنیم.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور همچنین در مورد سهمیه بندی گازوئیل گفت: سهمیه بندی گازوئیل فعلا منتفی شده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون 42 درصد یارانه های انرژی کشور به بخش حمل و نقل اختصاص می یابد، تبیین کرد: در حال حاضر برنامه ریزی هایی وسیعی در دولت انجام شده که همزمان با اجرای قانون هدفمند شدن یارانه ها وضعیت حمل و نقل کشور حتی در مناطق دور افتاده کنترل و مدیریت شود.

رویانیان با تاکید بر اینکه در سال گذشته با اجرای طرحهای مختلف به شکل مطلوبی مصرف انرژی در بخشهای مختلف حمل و نقل کشور مدیریت شد، گفت: سال گذشته با حذف حدود یک میلیون و 200 کارت هوشمند سوخت اضافی، کاهش سهمیه های بنزین و عرضه گازوئیل با سامانه هوشمند سوخت میزان مصرف سوخت در کشور مدیریت و کنترل شد و از این رو سال موفقی را پشت سر گذاشته ایم.

این عضو کابینه دولت همچنین از تعریف و ابلاغ سبد سوخت خودروها به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور در سال اصلاح الگوی مصرف یاد کرد و افزود: با اجرایی کردن این سبد سوختی تنوع بیشتری در عرضه حاملهای انرژی به ناوگان حمل و نقل کشور ایجاد خواهد شد.

آخرین تغییرات در عرضه بنزین، گازوئیل، LPG و CNG

پیشتر نیز محمد رویانیان از اعمال تغییرات جدید در نحوه عرضه بنزین و گازوئیل در سال 1389 خبر داده و به خبرنگار مهر گفته بود: با دستور رئیس جمهور از ابتدای مهر ماه سالجاری کلیه جایگاههای عرضه سوخت به سامانه پرداخت الکترونیکی مجهز می شوند.

وی همچنین با اشاره به اینکه امسال به تدریج پرداخت بهای سوخت و یارانه ای که قرار است به رانندگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر پرداخت شود از طریق سامانه الکترونیکی انجام می گیرد، اظهار کرده بود: تخصیص کارمزد جایگاه داران سوخت کشور نیز از طریق این سامانه و سیستم الکترونیکی انجام می شود.

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با تاکید بر اینکه از نیمه دوم سالجاری عرضه کلیه حاملهای انرژی شامل بنزین، گازوئیل، LPG و CNG با کارت هوشمند سوخت انجام می گیرد، بیان کرده بود: امسال برای کلیه خودروهای LPG و CNG سوز کارت هوشمند سوخت صادر می شود.
درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: